Azərbaycanda əməkhaqqı və təqaüdləri istənilən bankdan almaq mümkün olacaq
APA-ya istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı məsələ iqtisadi ekspertlərlə Mərkəzi Bankın sədri Taleh Kazımov arasında keçirilən görüş zamanı müzakirə edilib.
Bildirilib ki, bununla bağlı Mərkəzi Bank ekosistemin qurulması üçün digər banklara da icazə verəcək. Hazırda hesabların daşınması mexanizminin qurulması və digər texniki məsələlərlə bağlı iş davam etdirilir. Yeniliyin bu ilin ikinci yarısından etibarən həyata keçirilməsi gözlənilir.
Qeyd edək ki, hazırda Azərbaycanda təqaüd və digər sosial ödəmələr bir neçə iri bank üzərindən həyata keçirilir.скачать dle 11.3

В Азербайджане зарплаты и пенсии можно будет получить в любом банке
Как сообщает АПА, этот вопрос обсуждался в ходе встречи между экономическими экспертами и председателем Центрального банка Азербайджана (ЦБА) Талехом Кязымовым.
В связи с этим ЦБА даст разрешение и другим банкам на создание экосистемы. В настоящее время продолжается работа по созданию механизма трансфера счетов и решению других технических вопросов. Ожидается, что нововведение будет применяться со второй половины 2025 года.
Отметим, что в настоящее время в Азербайджане выплата пенсий и других социальных пособий осуществляется через несколько крупных банков.скачать dle 11.3