Məhkəmə yarım milyonluq dələduzluq edən şəxslə bağlı qərar verdi
Ali Məhkəmədə dələduzluqda təqsirləndirilən Rahib Nağdalıyevin barəsindəki hökmdən verilən kassasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-a istinadla xəbər verir ki, hakim İlqar Cəfərovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
Bildirilib ki, kassasiya şikayəti geri götürülüb.
Xatırlatma: Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə o, altı il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. Bakı Apellyasiya Məhkəməsi isə təqsirləndirilən şəxsin cəzasını iki ay azaldıb. İttihama görə, Rahib Nağdalıyev 12 nəfər zərərçəkmişə "Sədərək Ticarət Mərkəzi"ndə meyvə-tərəvəz biznesi ilə məşğul olduğunu bildirib. O, həmin şəxslərə biznesinə pul qoymaqla qazanc əldə edəcəyinə dair yalan vəd verib. Rahib Nağdalıyev bu yolla zərərçəkmişlərdən 2020-2022-ci illərdə paytaxt ərazisində ümumilikdə 546100 manat pulu dələduzluq yolu ilə ələ keçirib. Daha sonra o, verdiyi vədə əməl etməyib və zərərçəkmişlərin şikayəti əsasında saxlanılaraq cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.скачать dle 11.3

Суд вынес решение по делу о мошенничестве на полмиллиона манатов
В Верховном суде завершилось судебное заседание по кассационной жалобе на приговор в отношении Рахиба Нагдалиева, обвиняемого в мошенничестве.
Как сообщает pravda.az, на процессе под председательством судьи Ильгара Джафарова было объявлено решение.
Согласно информации, кассационная жалоба была отозвана.
Напомним, Бакинский суд по тяжким преступлениям приговорил подсудимого к 6 годам лишения свободы. Бакинский апелляционный суд сократил срок наказания обвиняемого на два месяца.
По данным следствия, в период с 2020 по 2022 год Рахиб Нагдалиев, представляясь бизнесменом из торгового центра "Садарак", занимающимся торговлей фруктами и овощами, обманул 12 человек на общую сумму 546 100 манатов.
Мошенник давал потерпевшим ложные обещания о получении прибыли от вложений в его бизнес. Однако после получения денег он не выполнил своих обязательств. Пострадавшие обратились с жалобой в правоохранительные органы, после чего Нагдалиев был задержан и привлечен к уголовной ответственности.скачать dle 11.3