Buraxılış imtahanında 300 bal toplayan şagird seçəcəyi universiteti AÇIQLADI
Bakı şəhəri 272 nömrəli tam orta məktəbin şagirdi Sona Nurməmmədli buraxılış imtahanında 300 bal toplayaraq nümunəvi nəticə göstərib.
Təəssüratlarını AZƏRTAC-la bölüşən Sona deyir ki, bu uğurun arxasında yorulmadan, fasiləsiz çalışmaq və məqsədə sadiqlik dayanır: "Gecə-gündüz yatmırdım, oxuyurdum. Əzmlə çalışırdım və bu gün bu əziyyətimin nəticəsini görmək məni çox sevindirir".
Məktəbli qeyd edib ki, bütün fənlərə bərabər yanaşıb, çətinlik çəkmədən hazırlaşıb: "Mənim üçün çətin fənn olmayıb. Dərslərə hər gün gedirdim, məktəbdə verilən biliklər mənə çox kömək etdi".
Gələcək planlarından danışan Sona Azərbaycan Tibb Universitetini (ATU) seçmək fikrində olduğunu deyib.
Xatırladaq ki, tam (11 illik) orta təhsil səviyyəsi üzrə martın 2-də keçirilən buraxılış imtahanının nəticələri elan olunub. İmtahan iştirakçıları arasında 23 nəfər 300 bal toplamaqla ən yüksək nəticəni göstərib.скачать dle 11.3

Набравшая 300 баллов абитуриентка рассказала, где хочет продолжить обучение
В интервью АЗЕРТАДЖ девушка поделилась, что за ее успехом стоит ежедневная кропотливая работа и целеустремленность.
"Я училась днем и ночью, усердно готовилась. Сегодня я вижу результат этих стараний, и это приносит мне радость", - отметила школьница.
По ее словам, она одинаково подходила к изучению всех предметов и не сталкивалась с трудностями в подготовке.
"Сложных предметов для меня не было. Я каждый день посещала уроки, и знания, полученные в школе, сыграли важную роль", - подчеркнула абитуриент.
Говоря о своих планах, она сообщила, что хочет продолжить обучение в Азербайджанском медицинском университете (АМУ).
Напомним, 2 марта были проведены выпускные экзамены на уровне полного (11-летнего) среднего образования. Максимальный результат показали 23 учащихся.