Vətəndaşları şantaj edən "baş redaktor" və "redaktor" saxlanılıblar
Sosial şəbəkədə barələrində rüsvayedici məlumatlar yayacağı hədəsi ilə ayrı-ayrı şəxslərdən jurnalist adı altında pul tələb edən şəxslər cinayət məsuliyyətinə cəlb ediliblər.
APA-ya istinadən xəbər verir ki, Sumqayıt, Şirvan, Astara və Göyçay sakini olan bir neçə şəxsin müraciəti əsasında əvvəllər də dələduzluq və hədə-qorxu ilə tələb etmə cinayətlərinə görə məhkum olunmuş "İynə" satirik jurnalının baş redaktoru 62 yaşlı Baloğlan Mirzəliyev və redaktoru 55 yaşlı Elxan Heydərov Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Baş Mütəşəkkil Cinayətkarlıqla Mübarizə İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən saxlanılıblar.

Задержаны шантажировавшие граждан "главный редактор" и "редактор"
К уголовной ответственности привлечены лица, вымогавшие деньги у граждан под видом журналистов, угрожая распространением в социальных сетях порочащих их сведений.
Как сообщает AПA, на основании обращений нескольких жителей Сумгайыта, Ширвана, Астары и Гёйчая сотрудниками Главного управления по борьбе с организованной преступностью Министерства внутренних дел (МВД) были задержаны ранее судимые за мошенничество и вымогательство главный редактор сатирического журнала İynə ("Игла") 62-летний Балоглан Мирзалиев и редактор 55-летний Эльхан Гейдаров.