"Gənc Qazilər" İctimai Birliyinin həbs olunan sədrinin şikayəti təmin olunmadı
"Unikal"a istinadla xəbər verir ki, Bakı Apellyasiya Məhkəməsində keçirilən prosesdə qərar qəbul olunub.
Qərara əsasən, apellyasiya şikayəti təmin olunmayıb.
Xatırladaq ki, məhkəmənin qərarına əsasən, Hacı Vəliyev barəsində 22 gün müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Qeyd edək ki, təqsirləndirilən şəxsə Cinayət Məcəlləsinin 221.3-cü (Xuliqanlıq, silahdan və ya silah qismində istifadə olunan əşyalardan istifadə edilməklə törədilməsi zərər çəkmiş şəxsə zor tətbiq olunması ilə, yaxud özgənin əmlakının məhv edilməsi və ya zədələnməsi ilə müşayiət olunduqda) və 186.1-ci (Özgənin əmlakını qəsdən məhv etmə və ya zədələmə zərərçəkmiş şəxsə xeyli miqdarda ziyan vurmaqla törədildikdə) maddələri ilə ittiham irəli sürülüb.скачать dle 11.3

Отклонена апелляция арестованного председателя Общественного объединения "Молодые ветераны"
В Бакинском апелляционном суде рассмотрена жалоба председателя Союза молодых ветеранов Гаджи Велиева.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Unikal, суд не удовлетворил апелляцию.
Напомним, решением суда в отношении Г.Велиева была избрана мера пресечения в виде ареста сроком на 22 дня.
Отметим, что ему были предъявлены обвинения по статьям 221.3 (хулиганство, совершенное с использованием оружия или предметов, используемых в качестве оружия, если это сопровождалось применением насилия к пострадавшему, либо уничтожением или повреждением чужого имущества) и 186.1 (умышленные уничтожение или повреждение чужого имущества, если эти деяния повлекли причинение значительного ущерба потерпевшему) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.скачать dle 11.3