Bankomatdan insanların pulunu oğurlayan şəxs 13-cü dəfə həbs edildi
43 yaşlı Tapdıq Əzizov 13-cü dəfə cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib. Bu dəfə o, bankomatların qarşısında üç nəfəri aldadaraq pullarını ələ keçirib.
Musavat.com-a istinadən xəbər verir ki, Tapdıq Əzizov Cinayət Məcəlləsinin oğurluq maddəsi ilə təqsirli bilinib.
T.Əzizov bankomatın qarşısında gözləyərək kartlarından pul çıxarmaq istəyən 3 nəfəri aldadıb. Belə ki, pul çıxarmaq üçün bankomata yaxınlaşan şəxslərə kömək etmək üçün onlardan kartını alıb. Kartın şifrəsini yığdıqdan sonra həmin şəxslərə bankomatda pul olmadığını deyərək oradan uzaqlaşdırıb. Lakin həmin ərəfədə kartdan pul çıxarılması əməliyyatını həyata keçirib. O, əldə etdiyi məbləğləri şəxsi ehtiyaclarına xərcləyib.
Dəfələrlə məhkum olunduğunu deyən T.Əzizov əməlindən peşman olduğunu bildirib.
Daha əvvəl oğurluq, talama, qəsdən sağlamlığa zərər vurma və başqa maddələrlə məhkumluq həyatı yaşayan T.Əzizov bununla 13-cü dəfə məsuliyyətə cəlb edilib.

В Азербайджане мужчина получил 13-й срок: в этот раз за мошенничество у банкоматов
43-летний житель Азербайджана Тапдыг Азизов в 13-й раз привлечен к уголовной ответственности. На этот раз он обманным путем присвоил денежные средства трех человек, которые пытались снять их в банкоматах.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на musavat.com, Т.Азизов признан виновным в краже по соответствующей статье Уголовного кодекса.
Согласно информации, злоумышленник подходил к лицам, намеревавшимся снять деньги в банкомате, и предлагал им помощь. Заполучив их банковские карты и узнав пин-коды, Т.Азизов заявлял, что в банкомате нет наличных. Затем под различными предлогами он отправлял жертву подальше от аппарата и в тот же момент снимал с карты деньги, которые потом тратил на личные нужды.
На судебном заседании Т.Азизов выразил сожаление по поводу содеянного. Он ранее неоднократно был судим за кражи, грабеж, умышленное причинение тяжкого вреда здоровью и другие преступления.