Ekrem İmamoğlu saxlanılandan sonra ikinci dəfə ifadə verib
Martın 19-da saxlanılan İstanbul Böyükşəhər Bələdiyyəsinin (İBB) sədri Ekrem İmamoğlu ikinci dəfə polisdə ifadə verib.
bu barədə "Anadolu" agentliyinə istinadən xəbər verib.
Xatırladaq ki, İstanbul Böyükşəhər Bələdiyyəsinin (İBB) sədri Ekrem İmamoğlu və 99 şübhəli barəsində "Cinayət təşkilatının lideri və ya üzvü olmaq", "Qəsbkarlıq", "Rüşvətxorluq", "Məqsədli fırıldaqçılıq", "Şəxsi məlumatların qanunsuz olaraq əldə edilməsi" və "Tender saxtakarlığı" maddələri üzrə saxlanılma qərarı çıxarılıb.
Bu çərçivədə cinayət təşkilatının lideri olduğu müəyyən edilən şübhəli Ekrem İmamoğlu və təşkilatın idarəediciləri mövqeyində olan şübhəlilər Murat Ongun, Tuncay Yılmaz, Fatih Keleş, Ertan Ertan və bu şübhəlilərlə əlaqəli olan 100 nəfər barəsində eyni vaxtda ələ keçirilmə, saxlanılma, axtarış və müsadirə əməliyyatlarının icrası üçün İstanbul Polis İdarəsinin Maliyyə Cinayətləri ilə Mübarizə Şöbəsinə göstərişlər verilib.скачать dle 11.3

Экрем Имамоглу дал показания во второй раз после задержания
Напомним, мэр Стамбула Экрем Имамоглу и 99 подозреваемых задержаны по обвинениям в "руководстве или членстве в преступной организации", "вымогательстве", "взяточничестве", "мошенничестве", "незаконном получении персональных данных" и "тендерных махинациях".
В рамках этого Управлению по борьбе с финансовыми преступлениями полиции Стамбула были даны указания по одновременному проведению операций по захвату, задержанию, обыску и конфискации в отношении подозреваемого Экрема Имамоглу, определенного как лидера преступной организации, и подозреваемых, находящихся на руководящих должностях в организации Мурата Онгуна, Тунджая Йылмаза, Фатиха Келеша, Эртана Эртана и 100 человек, связанных с этими подозреваемыми.скачать dle 11.3