"İmamoğlu işi" ilə bağlı prokurorluqdan AÇIQLAMA
İstanbul Baş Prokurorluğu şəhər bələdiyyəsinə qarşı cinayət istintaqı çərçivəsində saxlanılan şübhəlilərin tibbi yoxlanışlarının polis idarəsi daxilində edildiyi ilə bağlı xəbərlərin gerçəyi əks etdirmədiyini bildirib.
"Haber Global"a istinadən xəbər verir ki, açıqlamada tibbi yoxlamaların polis idarəsi binası xaricində həyata keçirildiyi qeyd olunub.
Prokurorluq tərəfindən yayılan yazılı açıqlamada bəzi media orqanlarında, əsasən Ekrem İmamoğlu olmaqla, saxlanılan bəzi şəxslərin dərmanlarının verilmədiyi də təkzib edilib.
Açıqlamada şübhəlilərin saxlanıldıqları müddətdə dərmanlarını istifadə etdikləri və bu vəziyyətin təhlükəsizlik orqanları tərəfindən protokola salındığı qeyd edilib. Bundan əlavə, şübhəlilərin həkim müayinələrinin təhlükəsizlik məmurunun olmadığı xüsusi bir otaqda və polis binası xaricində edildiyi bildirilib.скачать dle 11.3

Стамбульская прокуратура распространила заявление по делу Экрема Имамоглу
Главная прокуратура Стамбула заявила, что информация о проведении медицинских осмотров подозреваемых, задержанных в рамках уголовного расследования против городского муниципалитета, внутри полицейского управления не соответствуют действительности.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Haber Global, в заявлении отмечается, что задержанные были осмотрены за пределами здания полицейского управления.
В письменном заявлении, распространенном прокуратурой, также опровергается информация, появившаяся в некоторых СМИ, о том, что некоторым задержанным лицам, в основном Экрему Имамоглу, не выдавались лекарства.
Отмечается, что подозреваемые принимали свои лекарства во время содержания под стражей, и это было запротоколировано органами безопасности. Кроме того, сообщается, что медосмотры подозреваемых проводились в специальной комнате за пределами здания полиции, в которой не было сотрудника службы безопасности.скачать dle 11.3