Rusiya təyyarələri Cənubi Koreyanın HHM sisteminin identifikasiyası zonasına daxil olub
Yapon dənizi bölgəsində Rusiya təyyarələri Seul tərəfindən birtərəfli qaydada müəyyən edilmiş hava hücumundan müdafiə sisteminin (HHM) identifikasiyası zonasına daxil olub.
“Yonhap” agentliyinə istinadən xəbər verir ki, bu barədə Koreya Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Qərargah Rəisləri Komitəsindən bildirilib.
Təyyarələr yerli vaxtla saat 09:20 radələrində zonaya daxil olub və daha sonra oradan çıxıb. Ölkənin hava məkanı pozulmayıb. Seul Rusiya tərəfinin hava məkanını pozmaq niyyəti olmadığını bildirib. Cənubi Koreya tərəfi buna cavab olaraq öz qırıcı təyyarələrini havaya qaldırıb.скачать dle 11.3

Самолеты РФ вошли в опознавательную зону ПВО Южной Кореи
В районе Японского моря российские самолеты вошли в так называемую опознавательную зону ПВО, установленную Сеулом в одностороннем порядке.
Как передает Median.Az со ссылкой на агентство Yonhap, об этом сообщили в Комитете начальников штабов Вооруженных сил Республики Корея.
Самолеты вошли около 09:20 по местному времени и вышли из зоны. Воздушное пространство страны нарушено не было. В Сеуле также признают, что у российской стороны не было намерений нарушать воздушное пространство. В ответ южнокорейская сторона подняла свои истребители.скачать dle 11.3