Mehriban Əliyeva Gəncə Şəhər Birləşmiş Xəstəxanasının Perinatal Mərkəzində olub
Martın 6-da Gəncəyə səfər çərçivəsində Birinci vitse-prezident, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva, qızları Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva Gəncə Şəhər Birləşmiş Xəstəxanasının Perinatal Mərkəzində olublar.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, Gəncə Şəhər Birləşmiş Xəstəxanasının direktoru İlkin İsmayılov Gəncə və ətraf regionlardan olan vətəndaşlara xidmət göstərən Perinatal Mərkəz barədə məlumat verib.
Qeyd olunub ki, Perinatal Mərkəz ana olmağa hazırlaşan qadınlara, o cümlədən dünyaya yeni göz açan körpələrə yüksəkixtisaslı diaqnostik, konsultativ və müalicə yardımı göstərən tibb müəssisəsidir.
Tibb müəssisəsindəki şəraitlə tanışlıq zamanı Perinatal Mərkəzə Heydər Əliyev Fondu tərəfindən küvəzlər və ultrasəs müayinə aparatı hədiyyə olunub.
Yeni doğulmuş körpələri ziyarət zamanı analara Fondun hədiyyələri də təqdim edilib.
Qeyd edək ki, Heydər Əliyev Fondunun fəaliyyətində prioritet istiqamətlərdən biri də səhiyyə sahəsidir. Fondun "Diabetli uşaqlara ən yüksək qayğı", "Talassemiyasız həyat naminə", "Tibb müəssisələrinin yenidən qurulması və inşası" kimi layihələr, bir çox xeyriyyə aksiyaları səhiyyə sahəsinə mühüm dəstəkdir. Paytaxt Bakı ilə yanaşı, bölgələrdə də müasir səhiyyə ocaqları inşa edilir, ən son texnologiyalı tibbi avadanlıqla təchiz olunur.

Мехрибан Алиева посетила Перинатальный центр Гянджинской городской объединенной больницы
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, директор Гянджинской городской объединенной больницы Илькин Исмаилов проинформировал о Перинатальном центре, который оказывает услуги жителям Гянджи и прилегающих регионов.
Было отмечено, что Перинатальный центр - это медицинское учреждение, оказывающее квалифицированную диагностическую, консультативную и лечебную помощь женщинам, готовящимся стать матерями, и новорожденным.
В ходе ознакомления с условиями в медицинском учреждении в дар от Фонда Гейдара Алиева Перинатальному центру были переданы кювезы и аппарат ультразвукового исследования.
Во время посещения новорожденных матерям также были вручены подарки Фонда.
Отметим, что одним из приоритетных направлений деятельности Фонда Гейдара Алиева является сфера здравоохранения. Такие проекты Фонда, как "Самая высокая забота о детях, страдающих диабетом", "Во имя жизни без талассемии", "Реконструкция и строительство медицинских учреждений", многие благотворительные акции являются существенной поддержкой сфере здравоохранения. В Баку и регионах строятся современные медицинские учреждения, которые оснащаются новейшим медицинским оборудованием.