Gəncədə bacısını müğənni olduğu üçün qətlə yetirməkdə təqsirləndirilən şəxsə hökm oxunub
Gəncədə bacısı Səbinə Abbasovanı qətlə yetirməkdə təqsirləndirilən Hüseyn Abbasovun cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi yekunlaşıb.
Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Dadaş İmanovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Hökmə əsasən, o, 19 il müddətə azadlıqdan məhrum edilib.
Qeyd edək ki, hadisə 2023-cü ilin noyabrın 2-də baş verib. İttihama görə, Hüseyn Abbasov bacısı Səbinə Abbasovaya müğənniliklə məşğul olmağa son qoymağı tələb edib. Bundan sonra H.Abbasov S.Abbasovanın yaşadığı ünvana gələrək onu qətlə yetirdiyi bildirilir.
Proses iştirakçılarının sözlərinə görə, təqsirləndirilən şəxs bir neçə dəfə məhkum olunub.
Hüseyn Abbasov Cinayət Məcəlləsinin 120.2.2, 120.2.4-cü (xuliqanlıq niyyəti ilə xüsusi amansızlıqla qəsdən adam öldürmə) maddələri ilə ittiham edilib.//reportскачать dle 11.3

В Гяндже вынесен приговор мужчине, признанному виновным в убийстве сестры
В Гяндже завершился судебный процесс по делу Гусейна Аббасова, обвиняемого в убийстве своей сестры Сабины Аббасовой.
Как сообщает Report, на судебном процессе, который проходил под председательством судьи Дадаша Иманова в Гянджинском суде по тяжким преступлениям, обвиняемому вынесен приговор.
Согласно решению, Гусейн Аббасов признан виновным по статьям 120.2.2 и 120.2.4 Уголовного кодекса (умышленное убийство с особой жестокостью, из хулиганских побуждений) и приговорен к 19 годам лишения свободы.
Напомним, что инцидент произошел 2 ноября 2023 года. Согласно обвинительному акту, Гусейн Аббасов потребовал от своей сестры Сабины Аббасовой прекратить заниматься певческой деятельностью. После этого он пришел по адресу, где жила сестра, и убил её.