Bakıda şəhidin ailə üzvləri faciəli şəkildə HƏLAK OLDULAR - FOTO (YENİLƏNİB)
44 günlük Vətən müharibəsi şəhidi Vahid Ağayevin valideynləri - Gülnaz Abdullayeva və atası Məcnun Abdullayev təcili yardım hadisə yerinə çatana qədər dünyalarını dəyişiblər.
Median.Az bildirir ki, bu barədə Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyinin (TƏBİB) məlumatında deyilir.
"Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzinə 03.03.2025-ci il tarixində saat 18:45-də Maştağa qəsəbəsi, H.Aslanov küçəsi ərazisində yerləşən həyət evindən dəm qazı zəhərlənməsi səbəbilə çağırış qeydə alınıb.
Çağırış ünvanına təcili tibbi yardım briqadası cəlb olunub. Təcili tibbi yardım briqadası tərəfindən 52 və 57 yaşlı iki nəfərin (qadın və kişi cinsli) həkiməqədər ölüm faktı qeydə alınıb", - məlumatda bildirilir.
03 mart * * * * *
Bakıda 44 günlük Vətən müharibəsi şəhidi Vahid Ağayevin valideynləri həlak olublar.
Bu barədə Vətən müharibəsi şəhidi mayor Vüsal Vəliyevin qardaşı Elyar İslamoğlu məlumat yayıb.
Hadisə axşam saatlarında, Sabunçu rayonunun Maştağa qəsəbəsində qeydə alınıb.
Belə ki, şəhidin anası Gülnaz Abdullayeva və atası Məcnun Abdullayev dəm qazından ölüblər.
Qeyd edək ki, Vahid Ağayev 1996-cı ilin sentyabrın 14-ündə Bakı şəhəri, Maştağa qəsəbəsində anadan olub. Ailədə öz əkiz qardaşı ilə birlikdə iki uşaq olublar.
2014-cü ildə Maştağadakı C.Cabbarlı adına 187 saylı məktəbi bitirib. 2020-ci ilin sentyabrın 29-da səfərbərlik yolu ilə II Qarabağ müharibəsinə yollanıb. Xocavənd, Füzuli, Cəbrayıl və Şuşada döyüşüb. 2020-ci il noyabrın 11-də Şuşada şəhid olub. 17 noyabr 2020-də Maştağadakı Şəhidlər Xiyabanında dəfn olunub.
Ölümündən sonra "Vətən uğrunda", "Füzulinin azad olunmasına görə", "Xocavəndin azad olunmasına görə", "Şuşanın azad olunmasına görə" medalları ilə təltif olunub.

В Баку трагически погибли родители шехида - ФОТО (ОБНОВЛЕНО)
Родители шехида 44-дневной Отечественной войны Вахида Агаева Гюльназ и Меджнун Абдуллаевы скончались до прибытия скорой помощи на место происшествия.
Как передает Median.Az, об этом сообщили в Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB).
"3 марта 2025 года в 18:45 в Республиканский центр скорой и неотложной медицинской помощи поступил вызов об отравлении угарным газом в частном доме, расположенном на улице Г.Асланова в поселке Маштага.
На место была направлена бригада скорой медицинской помощи, которая зафиксировала факт доврачебной смерти двух человек в возрасте 52 и 57 лет", - говорится в информации.
В Баку трагически погибли родители шехида Отечественной войны Вахида Агаева.
Об этом сообщил Эльяр Исламоглу, брат шехида 44-дневной войны майора Вюсала Велиева.
Согласно информации, несчастный случай произошел минувшим вечером в поселке Маштага Сабунчинского района. Мать и отец шехида - Гюльназ и Меджнун Абдуллаевы - скончались от отравления угарным газом.
Отметим, что Вахид Агаев родился 14 сентября 1996 года в Маштаге. В семье было двое детей - он и его брат-близнец. В 2014 году окончил школу №187 имени Дж.Джаббарлы.
29 сентября 2020 года Вахид отправился на вторую Карабахскую войну. Участвовал в боях в направлении Ходжавенда, Физули, Джебраила и города Шуша. Погиб 11 ноября 2020 года в Шуше. 17 ноября 2020 года был похоронен на Аллее шехидов в Маштаге.
Вахид Агаев посмертно награжден медалями "За Родину", "За освобождение Физули", "За освобождение Ходжавенда", "За освобождение города Шуша".