Polis Göyçayda əməliyyat keçirdi - Silahlı şəxsdən 10 kiloqram narkotik aşkarlandı
Göyçay Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının həyata keçirdikləri əməliyyat zamanı qanunsuz yollarla ölkə ərazisinə gətirilən külli miqdarda narkotik vasitənin satışının qarşısı alınıb.
Bildirilib ki, tədbirlərlə əvvəllər də analoji əmələ görə məhkum olunmuş 43 yaşlı Rəşad Babaşov saxlanılıb. Ondan beş kiloqram 525 qram marixuana, iki kiloqram 650 qram tiryək, bir kiloqram həşiş, 500 qrama yaxın heroin, 100 ədəd tramadol və tapança aşkarlanıb. Saxlanılan şəxs narkotik vasitələri İran vətəndaşından satış məqsədilə əldə etdiyini bildirib.
Məhkəmənin qərarı ilə R.Babaşov barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Keçirilən digər əməliyyatlarla Göyçayda narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsini təşkil edən Röyal Səmədov, Rafiq İsmayılov və daha 15 nəfər tutulub. Onlardan heroin, marixuana və metamfetamin aşkar olunub.

В Азербайджане полиция изъяла у наркоторговца 10 кг наркотиков и оружие
Сотрудники Гёйчайского районного отдела полиции в ходе проведенной операции предотвратили продажу крупной партии наркотических средств, незаконно ввезенных на территорию Азербайджана.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на шекинскую региональную группу пресс-службы Министерства внутренних дел, в ходе мероприятий был задержан ранее судимый за аналогичное преступное деяние 43-летний Рашад Бабашов.
У него обнаружили 5 кг 525 г марихуаны, 2 кг 650 г опиума, 1 кг гашиша, около 500 г героина, 100 таблеток трамадола и пистолет. Он заявил, что приобрел запрещенные вещества у гражданина Ирана с целью продажи.
Решением суда в отношении Р.Бабашова избрана мера пресечения в виде ареста.
В ходе других операций в Гёйчае были задержаны Роял Самедов, Рафиг Исмайылов и еще 15 человек, организовавших незаконный оборот наркотиков. У них были обнаружены героин, марихуана и метамфетамин.