Balakəndə narkotik əməliyyatı: Polis 33 kiloqram heroin və marixuana aşkarladı
Balakən Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının həyata keçirdikləri əməliyyat zamanı qeyri-leqal yollarla ölkə ərazisinə gətirilən külli miqdarda narkotik vasitənin realizə olunmasının qarşısı alınıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan verilən məlumata görə, tədbirlərlə əvvəllər məhkum olunmuş Eşqin İsmayılov saxlanılıb.
Ondan 30 kiloqram marixuana və 3 kiloqrama yaxın heroin, eləcə də metadon həbləri aşkarlanıb. Saxlanılan şəxs narkotik vasitələri satış məqsədilə əldə etdiyini bildirib. Məhkəmənin qərarı ilə E.İsmayılov barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Keçirilən digər əməliyyatlarla Balakəndə narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsini təşkil edən daha 15 nəfər tutulub. Saxlanılanlardan İlham Muradovun yaşadığı evdən "Kalaşnikov" avtomatı, daraq və patronlar da aşkarlanıb.
Qanunsuz saxlanılan odlu silah-sursatın aşkarlanaraq götürülməsi istiqamətində keçirilən tədbirlər zamanı rayon ərazisindən bir ədəd avtomat və 3 ov tüfəngi də aşkarlanıb.

В Балакенском районе полиция изъяла 33 кг наркотиков
В результате операции, проведенной сотрудниками Балакенского райотдела полиции, была предотвращена попытка сбыта 33 кг наркотических средств, незаконно ввезенных на территорию Азербайджана.
В ходе мероприятий был задержан ранее судимый Эшгин Исмайылов. У него обнаружили 30 кг марихуаны и около 3 кг героина, а также таблетки метадона. Задержанный заявил, что приобрел наркотики с целью их сбыта.
Решением суда в отношении Э.Исмайылова была избрана мера пресечения в виде ареста.
В ходе других операций были задержаны еще 15 человек, подозреваемых в организации незаконного оборота наркотиков на территории района. В доме одного из задержанных, Ильхама Мурадова, также были обнаружены автомат Калашникова, магазин и патроны.
Во время мероприятий по обнаружению и изъятию незаконно хранящегося огнестрельного оружия и боеприпасов полиция конфисковала один автомат и три ружья.