Prokuror Ağadadaş Ağayevə cəza istəyib
"Report"un məlumatına görə, Binəqədi Rayon Məhkəməsində hakim Vüsal Tağıyevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə məhkəmə istintaqının başa çatdığı elan olunub.
Prokuror çıxışında Ağadadaş Ağayevə xuliqanlıqda təqsirli bilinərək 2 il azadlıqdan məhrumetmə cəzasının təyin edilməsini, Cinayət Məcəlləsinin 70-ci (şərti məhkum etmə) maddəsi tətbiq edilməklə həmin cəzanın şərti hesab olunmasını istəyib.
Ağadadaş Ağayevin vəkili Asim Abbasov müdafiə çıxışı üçün vaxt istəyib.
Həmçinin, hakim Elçin Ağayevin sədrliyi ilə keçirilən digər prosesdə dövlət ittihamçısı xalq artisti ilə mübahisə edən "MedEra" hospiatlın mühafizəçisi Nurəddin Cəlilovun isə 2 il 6 ay azadlıqdan məhrum edilməsini, onun barəsində də Cinayət Məcəlləsinin 70-ci (şərti məhkum etmə) maddəsi tətbiq edilməklə cəzasının şərti hesab olunmasını istəyib.
Müdafiə tərəfi çıxış üçün vaxt istəyib.
Məhkəmənin növbəti tarixi 6 marta təyin olunub.
Qeyd edək ki, sözügedən məsələ ilə bağlı tərəflər barışıblar. Həmçinin Ağadadaş Ağayevin "MedEra" hospitala, eləcə də hospitalın xalq artistinə qarşı qaldırdığı mülki iddiaya da xitam verilib.
Lakin həm Ağadadaş Ağayevin, həm də Nurəddin Cəlilovun barəsində açılan cinayət işləri üzrə məhkəmə prosesləri davam edir.
Xatırladaq ki, hadisə ötən ilin iyul ayında baş verib.
Ağadadaş Ağayevin mübahisə etdiyi Nurəddin Cəlilov və müğənninin atdığı baltanın dəydiyi xadimə Nəzakət Paşayeva xalq artistinin cinayət işində zərərçəkən qismində tanınıb.
Eləcə də, onun mübahisə etdiyi Nurəddin Cəlilov barəsində də cinayət işi açılıb.
Ağadadaş Ağayev Cinayət Məcəlləsinin 221.3-cü (xuliqanlıq, silah qismində istifadə olunan əşyalardan istifadə etməklə törədildikdə) maddəsi ilə təqsirli bilinir.скачать dle 11.3

Прокурор потребовал для Агададаша Агаева условного наказания
Прокурор предложил признать Агададаша Агаева виновным в хулиганстве и назначить ему 2 года лишения свободы, применив статью 70 Уголовного кодекса (условное осуждение), позволяющую заменить наказание на условный срок.
Адвокат Агаева Асим Аббасов попросил время для подготовки защитной речи.
Кроме того, в ходе другого судебного заседания под председательством судьи Эльчина Агаева прокурор запросил 2 года 6 месяцев лишения свободы для охранника клиники MedEra Нуреддина Джалилова, с которым у народного артиста произошел конфликт. В отношении Джалилова также предложено применить статью 70 УК и назначить условное наказание.
Защита попросила время для подготовки выступления.
Следующее судебное заседание назначено на 6 марта.
Отмечается, что стороны пришли к примирению, в связи с чем обе стороны отозвали гражданские иски. Однако уголовные дела в отношении Агададаша Агаева и Нуреддина Джалилова продолжают рассматриваться в суде.
Напомним, что инцидент произошел в июле прошлого года. В результате конфликта пострадали Нуреддин Джалилов и уборщица клиники Незакет Пашаева, в которую, по версии следствия, попал брошенный Агаевым топор. Агададашу Агаеву предъявлено обвинение по статье 221.3 Уголовного кодекса (хулиганство с применением предметов, используемых в качестве оружия).