Naxçıvan-Bakı avtobus reysləri bərpa edilir
Sabahdan etibarən Naxçıvan-Bakı-Naxçıvan istiqaməti üzrə müntəzəm sərnişindaşıma fəaliyyəti göstərən avtobuslar üzrə sadəcə səhər reysləri bərpa ediləcək.
Bu barədə Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Naxçıvan Avtomobil Nəqliyyat Agentliyi (NANA) bildirib.
Qeyd edək ki, ölkə ərazisində müşahidə edilən qeyri-sabit hava şəraiti ilə əlaqədar fevralın 22-də Naxçıvan-Bakı-Naxçıvana istiqaməti üzrə müntəzəm sərnişindaşıma fəaliyyəti göstərən avtobuslar üzrə reyslər müvəqqəti dayandırılmışdı. Hər iki istiqamədə reyslərin tam bərpası hava şəraiti ilə əlaqədar tənzimlənəcək.скачать dle 11.3

Возобновляются автобусные рейсы Нахчыван-Баку-Нахчыван
С завтрашнего дня будут частично возобновлены утренние регулярные пассажирские перевозки по маршруту Нахчыван-Баку-Нахчыван.
Об этом заявили в Агентстве автомобильного транспорта Нахчывана при Министерстве цифрового развития и транспорта Нахчыванской Автономной Республики.
Отметим, что из-за неблагоприятных погодных условий, наблюдаемых в Азербайджане, 22 февраля рейсы по направлению Нахчыван-Баку-Нахчыван были приостановлены. Полное восстановление рейсов в обоих направлениях будет регулироваться в зависимости от погодных условий.скачать dle 11.3