Yol polisi əlverişsiz hava şəraiti ilə bağlı sürücülərə MÜRACİƏT ETDİ
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi (BDYPİ) hava şəraiti ilə bağlı müraciət edib.
"Sinoptiklərin məlumatına əsasən, fevralın 14-də Bakıda və Abşeron yarımadasında, eləcə də bir sıra bölgələrdə yağış yağacağı, dağlıq rayonlarda yolların buz bağlaması gözlənilir.
Sürücüləri yağışlı havalarda sürət həddini minimuma endirməyə, ara məsafəsini normadan artıq saxlamağa, qəfil manevr və kəskin tormazlama etməkdən çəkinməyə, nəqliyyat vasitələrinin texniki sazlığından əmin olmağa çağırırıq.
Dağlıq rayonlarda yolların buz bağlama ehtimalı yüksək olduğundan mövsümə uyğun təchiz edilməyən, xüsusilə şinləri qış mövsümünə uyğun olmayan, eləcə də texniki-təhlükəsizlik baxımından köhnə avtomobillərlə həmin bölgələrə səfərlərin mümkün qədər təxirə salınması, təcrübəsiz sürücülərin buzlu yollarda avtomobil idarə etməkdən çəkinməsi tövsiyə olunur".скачать dle 11.3

Дорожная полиция призывает водителей к осторожности
Главное управление дорожной полиции (ГУДП) Министерства внутренних дел Азербайджана выступило с обращением в связи с ухудшением погодных условий, передает Median.Az.
"По данным синоптиков, 14 февраля в Баку и на Абшеронском полуострове, а также в ряде регионов страны ожидаются осадки, в горных районах возможна гололедица.
Призываем водителей в дождливую погоду снизить скорость до минимума, соблюдать дистанцию больше нормы, избегать резких маневров и торможений, убедиться в технической исправности транспортных средств.
В горных районах, где высока вероятность обледенения дорог, рекомендуется по возможности отложить поездки на автомобилях, не оснащенных по сезону, особенно с шинами, не предназначенными для зимы, а также на старых машинах с точки зрения технической безопасности. Неопытным водителям советуют воздержаться от вождения на обледенелых дорогах", - говорится в сообщении.скачать dle 11.3