"Binance" və SEC məhkəmə prosesinin dayandırılması ilə bağlı birgə vəsatət qaldırdılar
"Binance" və ABŞ Qiymətli Kağızlar və Birjalar Komissiyası (SEC) məhkəmə prosesinin müvəqqəti dayandırılması ilə bağlı birgə vəsatət qaldırıblar.
Bu barədə "Economist.kg" nəşri məlumat verib.
Məlumata görə, müraciətə səbəb SEC-in kriptovalyutalar üzrə yeni yaradılmış işçi qrupu olub.
"Binance" qeyd edib ki, rəqəmsal aktivlərə yanaşmanın yenidən nəzərdən keçirilməsinə ümid edirlər.
"Biz ABŞ-də və bütün dünyada blokçeynin bu yeni, qızıl dövründə rəqəmsal aktivlərə müvafiq qanunvericilik və tənzimləyici diqqətin təmin edilməsinə yönəlmiş düşüncəli yanaşmasına görə SEC-in müvəqqəti sədri Mark Ueydə minnətdarıq. SEC işi həmişə əsassız olub və biz onu geridə qoymağa çalışırıq. Həmçinin "Binance"in dünyanın ən təhlükəsiz, lisenziyalaşdırılmış və ən etibarlı birja kimi qalmasına diqqət yetirməyə davam edəcəyik", - deyə kriptovalyuta birjasının nümayəndələri qeyd ediblər.
Bildirildiyinə görə, vəsatətdə SEC və "Binance" bəyan ediblər ki, tənzimləyicinin yeni işçi qrupu bu işin potensial həllinə təsir göstərə və asanlaşdıra bilər.
Analitiklər qeyd edirlər ki, belə bir qərar SEC-in kriptovalyuta bazarı ilə bağlı mövqeyinin yumşalmasından xəbər verə bilər. Bu həmçinin ABŞ-ni rəqəmsal aktivlər sənayesinin dünya mərkəzinə çevirəcəyini vəd edən Prezident Donald Trampın son bəyanatlarına da uyğun gəlir.скачать dle 11.3