"Qumar kralı" Şəkili Yusif həbs edildi
Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsi qumar oyunlarının təşkilinə qarşı əməliyyat keçirib.
"Qafqazinfo"a istinadla xəbər verir ki, əməliyyatla ölkədə "qumar kralı" kimi tanınan Yusif Baqiyev (Şəkili) də saxlanılıb.
Ona qarşı ilkin olaraq Cinayət Məcəlləsinin 193-1.3.1 (cinayət yolu ilə əldə edilmiş xeyli miqdarda pul vəsaitlərini leqallaşdırma-mütəşəkkil dəstə halında birləşməklə törədildikdə) və 244-1.4-cü (qumar oyunlarını təşkil etmə və keçirmə-xüsusilə külli miqdarda gəlir əldə etməklə ) maddələri ilə ittiham elan edilib.
Bu maddələrin sanksiyasında 12 ilə kimi azadlıqdan məhrum etmə cəzası nəzərdə tutulur.
Binəqədi Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə Yusif Baqiyev barəsində 4 aylıq həbs qətimkan tədbiri seçilib. Ağır cinayətlərdə təqsirləndirilən Baqiyevin cinayət işinin detalları barədə əlavə məlumat verilməyib. Hazırda iş üzrə ilkin istintaq aparılır.
Qeyd edək ki, Şəkili Yusif kimi tanınan Yusif Baqiyevin adı mediada tez-tez hallanır. Onun Bakıda yerləşən iaşə obyektlərində qanunsuz qumar oyunları təşkil etdiyi deyilir.скачать dle 11.3

Арестован "король азартных игр" Юсиф Шекинский
Главное управление по борьбе с коррупцией при генеральном прокуроре провело операцию по пресечению организации азартных игр.
Как сообщает Qafqazinfo, в ходе мероприятий был задержан известный в стране как "король азартных игр" Юсиф Багиев (Шекинский).
Ему предъявлено первоначальное обвинение по статьям 193-1.3.1 (легализация имущества, добытого преступным путем, совершенная организованной группой либо преступной организацией) и 244-1.4 (организация или проведение азартных игр, совершенные с получением дохода в особо крупном размере) Уголовного кодекса Азербайджана.
Данные статьи предусматривают наказание в виде лишения свободы на срок до 12 лет.
Решением Бинагадинского районного суда в отношении Юсифа Багиева избрана мера пресечения в виде ареста сроком на 4 месяца. Дополнительная информация о деталях уголовного дела обвиняемого в тяжких преступлениях Ю.Багиева не предоставлена. В настоящее время ведется предварительное следствие по делу.
Отметим, что имя Юсифа Багиева, известного как Юсиф Шекинский, часто упоминается в СМИ. Он организовывал незаконные азартные игры в заведениях общественного питания в Баку.скачать dle 11.3