Nikol Paşinyanın partiyasının reytinqi minimal səviyyəyə düşüb
Əgər yaxın bazar günü Ermənistanda parlament seçkisi keçirilsəydi, vətəndaşların yalnız 11.3 %-i hakim Vətəndaş Sazişi Partiyasına səs verərdi.
Ermənistan KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə "Gallup International Association"ın nümayəndəliyinin rəhbəri Aram Navasardyan mətbuat konfransında bildirib.
"Bu, 2018-ci ildən bəri ən aşağı göstəricidir", - deyə o qeyd edib.
A.Navasardyanın sözlərinə görə, bu, 20-22 yanvar tarixlərində 1.1 min vətəndaş arasında keçirilmiş sorğunun nəticələrinə əsasən məlum olub.
Baş nazir Nikol Paşinyanın partiyasından sonra reytinqdə ikinci yerdə qalmaqallı videobloqer Vardan Qukasyan ("Doq") tərəfindən yaradılan DOK Partiyası qərarlaşıb. DOK-a respondentlərin 6.8 faizi səs verməyə hazırdır. İlk üçlüyü 6.5 % reytinqlə ikinci prezident Robert Koçaryanın "Hayastan" bloku tamamlayır.скачать dle 11.3

Опрос: Рейтинг партии Пашиняна упал до минимального уровня
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом сообщил на пресс-конференции глава представительства Gallup International Аssociation Арам Навасардян.
"Это самый низкий показатель с 2018 года", - отметил он.
По его словам, об этом стало известно по итогам опроса, проведенного 20-22 января среди из 1.1 тыс. граждан.
На втором месте рейтинга после партии премьера страны Никола Пашиняна расположилась партия ДОК, созданная скандально известным видеоблогером Варданом Гукасяном ("Дог"), за ДОК готовы проголосовать 6.8% опрошенных. Замыкает тройку блок "Айастан" второго президента Роберта Кочаряна с рейтингом в 6.5%.