Azərbaycanda silahla məscidə gedən şəxs həbs edildi
Teleqraf.com-a istinadən xəbər verir ki, Xaçmaz şəhər sakini 1994-cü il təvəllüdlü F.Vəliyevin (şərti soyadlı) barəsindəki cinayət işi üzrə hökm oxunub.
Rayon məhkəməsi onu Cinayət Məcəlləsinin 221.3-cü, yəni silah tətbiq etməklə xuliqanlıq etmə maddəsi ilə təqsirli bilib. İstintaq və məhkəmə prosesi dövründə polisin nəzarəti altında azadlıqda olan şəxsə 2 il yarım həbs cəzası təyin edilib. O, məhkəmə zalındaca həbs edilib.
Qeyd edək ki, hadisə Xaçmazın Qobuqırağı kəndində baş verib. Xaçmaz şəhər sakini olan F.Vəliyev hadisə vaxtı evində olan ov tüfəngini "Hyundai İ30" markalı avtomobilinə qoyaraq həmin kəndin məscidinə gedib. O, məscidə daxil olaraq oradakı şəxsləri və imamı hədələyib, səs-küy salaraq təhqiramiz ifadələr işlədib. Lakin hadisə vaxtı F.Vəliyev atəş açmayıb.скачать dle 11.3

В Азербайджане арестован мужчина, устроивший дебош с ружьем в мечети
Как сообщает teleqraf.com, районный суд вынес приговор в отношении жителя города Ф.Велиева (1994 г.р., фамилия изменена - ред.). Он признан виновным по статье 221.3 (хулиганство с использованием оружия или предметов, используемых в качестве оружия) Уголовного кодекса Азербайджана.
Велиеву, который во время следствия и суда находился на свободе под надзором полиции, назначено наказание в виде 2.5 лет лишения свободы. Он был взят под стражу прямо в зале суда.
Инцидент произошёл в селе Гобугырагы Хачмазского района. Ф.Велиев взял из дома охотничье ружье, положил его в свой автомобиль Hyundai i30 и отправился в мечеть села. Войдя в мечеть, он стал угрожать находившимся там людям и имаму, шумел и выражался нецензурно. Однако, по данным следствия, во время инцидента Велиев не открывал стрельбу.