Hikmət Mirzəyev Türkiyə - Suriya sərhədində olub
Türkiyədə səfərdə olan Azərbaycan müdafiə nazirinin müavini, Quru Qoşunları komandanı general-polkovnik Hikmət Mirzəyev Türkiyə Silahlı Qüvvələri Quru Qoşunlarının komandanı Selçuk Bayraktaroğlu ilə birgə Suriya ilə sərhəddə yerləşən Kilis vilayətində olub.
Məlumat Türkiyənin Milli Müdafiə Nazirliyinin "X" səhifəsində dərc edilib.
Belə ki, iki qardaş ölkənin ordu rəhbərliyinin nümayəndələri Türkiyə Silahlı Qüvvələrinin Suriya ilə sərhəddəki postlarından birində olublar.
S.Bayraktaroğlu Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin nümayəndələrinə qardaş dövlətin ordusunun istifadə etdiyi silah və sistemlər barədə məlumat verib, Türkiyə hərbçilərinin təcrübəsindən danışıb.
Türkiyə və Azərbaycan Quru Qoşunları komandanlıqları arasında əməkdaşlığın və koordinasiyanın dərinləşdirilməsi yolları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.скачать dle 11.3

Хикмет Мирзоев побывал на турецко-сирийской границе
Находящийся с визитом в Турции заместитель министра обороны Азербайджана, командующий сухопутными войсками генерал-полковник Хикмет Мирзоев вместе с командующим сухопутными войсками Вооруженных сил (ВС) Турции Сельчуком Байрактароглу посетил провинцию Килис на границе с Сирией.
Cоответствующая информация была опубликована на странице Министерства национальной обороны Турции в X.
Представители военного руководства двух братских стран посетили один из постов вооруженных сил Турции на границе с Сирией.
С.Байрактароглу проинформировал представителей ВС Азербайджана об оружии и системах, используемых армией братского государства, и поделился опытом турецких военных.
Был проведен обмен мнениями о путях углубления сотрудничества и координации между командованиями сухопутных войск Турции и Азербайджана.скачать dle 11.3