Nəzrinin ölümü ilə bağlı cinayət işi başlandı
Yanvarın 12-də 1995-ci il təvəllüdlü Bakı şəhər sakini Nəzrin Aydın qızı Mansurovanın müalicə aldığı xəstəxanada ölməsi faktı ilə bağlı Nəsimi Rayon Prokurorluğunda araşdırma aparılıb.
Bildirilib ki, ilkin araşdırma zamanı Nəzrin Mansurovanın yanvarın 3-də paytaxtın Nəsimi rayonu ərazisində yerləşən klinikalardan birində rinoplastika əməliyyatı edilməsi, əməliyyatdan qısa müddət sonra vəziyyəti kəskin ağırlaşdığı üçün müalicə məqsədilə yerləşdirildiyi xəstəxanada ölməsi müəyyən edilib.
Faktla bağlı Nəsimi Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 314.2-ci (səhlənkarlıq, ehtiyatsızlıqdan zərərçəkmiş şəxsin ölümünə səbəb olduqda) maddəsilə cinayət işi başlanaraq istintaq aparılır. İş üzrə müvafiq ekspertizalar təyin edilərək zəruri prosessual hərəkətlər icra olunur.скачать dle 11.3

По факту смерти Назрин Мансуровой возбуждено уголовное дело
В Насиминской районной прокуратуре было проведено расследование в связи со смертью жительницы Баку Назрин Мансуровой (1995 г.р.), которая скончалась 12 января в больнице, где получала лечение.
Об этом сообщила пресс-служба Генеральной прокуратуры.
В ходе предварительного расследования было установлено, что 3 января Н.Мансурова перенесла операцию по ринопластике в одной из клиник, расположенных в Насиминском районе столицы. После операции ее состояние резко ухудшилось, и она скончалась в больнице, куда была переведена для дальнейшего лечения.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 314.2 (халатность, повлекшая по неосторожности смерть потерпевшего или иные тяжкие последствия) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.
В рамках следствия назначены соответствующие экспертизы и проводятся необходимые процессуальные действия.скачать dle 11.3