Bakıda DSX mayoruna hücum etməkdə təqsirləndirilən idmançılar həbs olundular (YENİLƏNİB)
Bakıda xuliqanlıq zəminində insident törətməkdə ittiham olunan bir qrup idmançı barəsində istintaq orqanı tərəfindən təqdimata baxılıb.
APA-ya istinadən xəbər verir ki, Xətai Rayon Məhkəməsində hakim Fuad Axundovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda istintaq orqanının təqdimatı üzrə qərar qəbul olunub.
Qərara əsasən, təqdimat təmin edilib, saxlanılan Elnur Həmidov və Elçin Hüseynov barəsində 3 ay müddətində həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Xatırladaq ki, onlar Cinayət Məcəlləsinin 221.2.1-ci (bir qrup şəxs tərəfindən xuliqanlıq) maddəsi ilə ittiham edilir.
Bakıda xuliqanlıq zəminində insident törətməkdə ittiham olunan bir qrup idmançı barəsində istintaq orqanı tərəfindən məhkəməyə təqdimat göndərilib.
APA-ya istinadla xəbər verir ki, Xətai Rayon Məhkəməsində istintaq orqanının təqdimatına baxılır.
Saxlanılanlardan biri - Elçin Hüseynov barəsində üç ay müddətində həbs qətimkan tədbiri seçilib.
O, Cinayət Məcəlləsinin 221.2.1-ci (bir qrup şəxs tərəfindən xuliqanlıq) maddəsi ilə ittiham edilir.
Hazırda məhkəmədə Elnur Həmidov və Musa Əhmədov barəsində təqdimatlara baxılır.
Qeyd edək ki, yanvarın 4-də saat 3 radələrində paytaxtın Xətai rayonunda bir qrup idmançı xuliqanlıq zəminində insident törədib.
İdmançıların DSX mayoru, kikboksinq üzrə Əməkdar məşqçi və Əməkdar idman ustası Fuad Zeynalova hücum etdikləri bildirilir.
Hadisənin sifarişçisinin Kikboksinq Federasiyasının I vitse-prezidenti Ramal Aslanov olduğu açıqlanıb.
Dövlət Sərhəd Xidmətinin (DSX) mayoru, kikboksinq üzrə Əməkdar məşqçi Fuad Zeynalova hücum etməkdə ittiham edilən idmançılardan üçü məhkəməyə çıxarılıb.
"Qafqazinfo"a istinadla xəbər verir ki, insidentdə iştirak edən kikboksçular cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.
Bunlar Elnur Həmidov, Elçin Hüseynov və Musa Əhmədovdur.
Onlara qarşı Cinayət Məcəlləsinin 221.2.1-ci (bir qrup şəxs tərəfindən və ya təkrarən xuliqanlıq törədildikdə) maddəsi ilə ilkin ittiham irəli sürülüb.
Prokuror təqsirləndirilən şəxslərin hər üçünün ilkin istintaq müddətində həbsini tələb edir.
Təqdimata Xətai Rayon Məhkəməsində baxılır.
Qeyd edək ki, insidentə görə Kikboksinq Federasiyasının I vitse-prezidenti Ramal Aslanov və Emil Hümbətov da saxlanılıb. Onlar barəsində hansı qərar veriləcəyi hələ ki, bilinmir.
Xatırladaq ki, DSX mayoru, kikboksinq üzrə Əməkdar məşqçi və Əməkdar idman ustası Fuad Zeynalova hücum çəkməkdə şübhəli bilinən, məşqçilər Elnur Həmidov, Emil Hümbətov, Elçin Hüseynov, Elvin Məmmədov və Musa Əhmədov saxlanılıblar. Daha sonra kikboksinq üzrə dünya və Avropa çempionu, Azərbaycan Kikboksinq Federasiyasının vitse-prezidenti Ramal Aslanov insidentin sifarişini verən şəxs kimi saxlanılıb.скачать dle 11.3

В Баку арестован спортсмен, обвиняемый в нападении на майора ГПС (ОБНОВЛЕНО)
В отношении одного из задержанных - Эльчина Гусейнова избрана мера пресечения в виде ареста сроком на три месяца.
Ему предъявлено обвинение по статье 221.2.1 (хулиганство, совершенное группой лиц) Уголовного кодекса Азербайджана.
В настоящее время в суде рассматриваются представления в отношении Эльнура Гамидова и Мусы Ахмедова.
Отметим, 4 января около 03:00 в Хатаинском районе Баку произошел инцидент на почве хулиганства, организованный группой кикбоксеров.
Спортсмены напали на майора Государственной пограничной службы (ГПС) Азербайджана, заслуженного тренера по кикбоксингу и заслуженного мастера спорта Фуада Зейналова.
По данному факту правоохранителями были задержаны спортсмены Эльнур Гамидов, Эмиль Гумбатов, Эльчин Гусейнов, Эльвин Мамедов, Муса Ахмедов и Рамал Асланов.
Позже был задержан чемпион мира и Европы по кикбоксингу, вице-президент Федерации кикбоксинга Азербайджана Рамал Асланов как заказчик инцидента.
Трое спортсменов, обвиняемых в нападении на майора Государственной пограничной службы (ГПС) Азербайджана, заслуженного тренера по кикбоксингу и заслуженного мастера спорта Фуада Зейналова, предстали перед судом.
Как сообщает Qafqazinfo, кикбоксеры - Эльнур Гамидов, Эльчин Гусейнов и Муса Ахмедов - привлечены к уголовной ответственности.
Им предъявлено первоначальное обвинение по статье 221.2.1 (хулиганство, совершенное группой лиц или повторно) Уголовного кодекса Азербайджана.
Прокурор требует ареста всех трех подсудимых на период предварительного следствия.
Представление рассматривается в Хатаинском районном суде.
Отметим, что в связи с инцидентом также задержаны экс-вице-президент Федерации кикбоксинга Рамал Асланов и Эмиль Гумбатов. Решение в их отношении пока не принято.
Отметим, что по подозрению в нападении на майора ГПС, заслуженного тренера и заслуженного мастера спорта по кикбоксингу Фуада Зейналова были задержаны тренеры Эльнур Гамидов, Эмиль Гумбатов, Эльчин Гусейнов, Эльвин Мамедов и Муса Ахмедов. Позже был задержан чемпион мира и Европы по кикбоксингу, вице-президент Федерации кикбоксинга Азербайджана Рамал Асланов как заказчик инцидента.