Bakıda xəncərlə mühafizəçiyə hücum edən şəxs SAXLANILDI - VİDEO (YENİLƏNİB)
Bu məlumatı Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin baş inspektoru polis leytenantı Elbrus İbrahimov verib.
"Görüntüdə əks olunan hadisə qonşular arasında mübahisədir. Həmin şəxs polis əməkdaşları tərəfindən müəyyən olunaraq saxlanılıb. Faktla bağlı araşdırma aparılır", - deyə açıqlamada vurğulanır.
Bakının mərkəzində yerləşən "Capital Towers" yaşayış kompleksində dəhşətli hadisə baş verib.
Oxu.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, bina sakinləri 20-ci mərtəbənin foyesində narkotik maddə istifadə edən iki nəfəri görüb və dərhal mühafizəçiyə xəbər veriblər.
Mühafizəçi hadisə yerinə çatanda narkotikin təsiri altında olan şəxslərdən aşağı enməyi tələb edib. Lakin onlar bu tələbə məhəl qoymayaraq, mühafizəçini söyməyə və döyməyə başlayıblar.
Vəziyyətin nəzarətdən çıxdığını görən mühafizəçi özünü 1-ci mərtəbəyə çatdırmağa çalışıb. Ancaq əlində xəncər olan narkomanlardan biri ona hücum edib.

В Баку задержан мужчина, напавший с кинжалом на охранника - ВИДЕО (ОБНОВЛЕНО)
Об этом сообщил старший инспектор пресс-службы Министерства внутренних дел, лейтенант полиции Эльбрус Ибрагимов.
"Запечатленный на видео инцидент является спором между соседями. Сотрудники полиции задержали злоумышленника. По данному факту ведется расследование", - подчеркивается в заявлении.
В жилом комплексе Capital Towers, расположенном в центре Баку, произошел жуткий инцидент.
Как сообщает Oxu.Аz, жители здания заметили двух человек, употребляющих наркотики в фойе 20-го этажа, и немедленно сообщили об этом охраннику.
Когда охранник прибыл на место происшествия, он потребовал от находящихся под воздействием наркотиков лиц спуститься вниз. Однако они проигнорировали это требование и начали оскорблять и избивать мужчину.
Видя, что ситуация выходит из-под контроля, охранник попытался добраться до 1-го этажа. Однако один из наркоманов напал на него с сувенирным кинжалом.скачать dle 11.3