"Kanal-11"in rəhbəri Teymur Kərimova hökm oxunub
"Kanal-11" internet televiziyasının rəhbəri Teymur Kərimov və onunla birlikdə mühakimə olunan İstək Totiyevanın cinayət işi üzrə məhkəmənin yekun prosesi keçirilib.
APA-ya istinadən xəbər verir ki, bu gün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Azad Məcidovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə vəkillər çıxış ediblər.
Daha sonra təqsirləndirilən şəxslər son söz deyərək onlara bəraət verilməsini xahiş ediblər.
Məhkəmə müşavirəsi əsasında hökm oxunub. Hökmə əsasən, Teymur Kərimov 2 il jurnalistika fəaliyyətinə qadağa qoyularaq 8 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Onunla birgə ittiham olunan İstək Totiyevaya isə 2 il müddətində sınaq müddəti seçilməklə şərti cəza verilib.
Xatırladaq ki, dövlət ittihamçısı Teymur Kərimovun 9 il, İstək Totiyevanın 3 il müddətində azadlıqdan məhrum edilmələrini istəmişdi.
Qeyd edək ki, Teymur Kərimov və İstək Totiyevanın barəsində Cinayət Məcəlləsinin 182.2.1-ci (hədə-qorxu yolu ilə tələb etmə, qabaqcadan əlbir olan bir qrup şəxs tərəfindən törədildikdə) maddəsi ilə ittiham elan edilib.скачать dle 11.3

Зачитан приговор руководителю Kanal 11
Завершился судебный процесс по уголовному делу директора интернет-телевидения Kanal 11 Теймура Керимова и обвиняемой вместе с ним Истек Тотиевой.
Как сообщает АПА, сегодня в Бакинском суде по тяжким преступлениям под председательством судьи Азада Меджидова выступили адвокаты.
Затем обвиняемые произнесли последнее слово, попросив об оправдании.
На основании судебного совещания был зачитан приговор, согласно которому Теймур Керимов приговорен к 8 годам лишения свободы с запретом на журналистскую деятельность в течение 2 лет.
Обвиняемой вместе с ним Истек Тотиевой назначено условное наказание с испытательным сроком в 2 года.
Напомним, что на последнем суде прокурор запросил 9 лет лишения свободы для Т.Керимова и 3 года - для И.Тотиевой.
Отметим, что Теймуру Керимову и Истек Тотиевой было предъявлено обвинение по статье 182.2.1 (вымогательство путем угроз группой лиц по предварительному сговору) Уголовного кодекса Азербайджана.скачать dle 11.3