Lalə Azərtaşın komandasına balta ilə hücum edən şəxs SAXLANILDI - VİDEO (YENİLƏNİB)
"Ötən gün səhər saatlarında "Xəzər" televiziyasının çəkiliş qrupuna qarşı zor tətbiq edən, eləcə də televiziyaya məxsus avadanlığı yararsız vəziyyətə salan kənd sakini Elqan Bəşirov müəyyən edilərək saxlanılıb".
Bu məlumat Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin Şirvan regional qrupundan verilib.
Faktla bağlı Kürdəmir Rayon Polis Şöbəsinin İstintaq Bölməsində cinayət işi başlanıb, araşdırmalar aparılır.
"Aparıcı Lalə Azərtaşın çəkiliş qrupunun Kürdəmirdə hücuma məruz qalması ilə bağlı araşdırmalar aparılır".
Bu məlumatı Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şirvan regional qrupunun baş inspektoru, polis kapitanı Nizam Həmidov oxu.az-a açıqlamasında verib.
"Kürdəmir Rayon Polis Şöbəsində müvafiq araşdırma aparılır. Araşdırmaların nəticəsi barədə əlavə məlumat veriləcək", - deyə açıqlamada bildirilir.
Aparıcı Lalə Azərtaş çəkiliş üçün yollandığı Kürdəmirdə hücuma məruz qalıb.
Aparıcı 15 yaşlı qızın ailə qurması xəbərini eşidərək, Kürdəmirə ailənin evinə yollanıb.
Çəkiliş zamanı Lalə Azərtaşa və Xəzər TV əməkdaşlarına balta ilə hücum edilib. Nəticədə, operatorun kamerası qırılıb.

Задержан напавший на команду Лалы Азерташ с топором - ВИДЕО (ОБНОВЛЕНО)
Задержан сельский житель Эльган Баширов, который вчера утром применил силу в отношении съемочной группы телеканала Xəzər и привел в негодность оборудование, принадлежащее телевидению.
Об этом сообщили в ширванской региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел.
По данному факту в следственном отделении Кюрдамирского районного отдела полиции возбуждено уголовное дело, ведется расследование.
Ведется расследование в связи с нападением на ведущую Лалу Азерташ и съемочную группу телеканала Xəzər TV в Кюрдамирском районе.
Об этом сообщил старший инспектор ширванской региональной группы пресс-службы Министерства внутренних дел Азербайджана капитан полиции Низам Гамидов.
"В Кюрдамирском районном отделе полиции проводится соответствующее расследование, о результатах которого будет предоставлена дополнительная информация", - говорится в информации.
Ведущая Лала Азерташ и съемочная группа телеканала Xəzər TV подверглись нападению в Кюрдамирском районе.
Они прибыли в один из домов на территорию района, чтобы осветить информацию о замужестве 15-летней девочки.