Azərbaycandakı ödənişli yolda "sürətli keçid kartı"nın tətbiqinə başlanılıb - VİDEO
Bakı-Quba-Rusiya ilə dövlət sərhədi ödənişli avtomobil yolundan istifadə üçün "sürətli keçid kartı"nın (SKK) tətbiqinə başlanılıb.
bu barədə Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə (AAYDA) istinadən xəbər verir.
Məlumata görə, kartı yolun 44.5-ci kilometrində (yanacaqdoldurma məntəqəsi) yerləşən satış məntəqəsindən, eyni zamanda, Quba və Xudat-Qusar (yolun sonuncu məntəqəsi) keçid ödəmə məntəqələrindən, həmçinin Bakıdakı 2, 5, 6 və 7 saylı, Sumqayıt 2 saylı və Quba "ASAN xidmət" mərkəzlərindən əldə etmək mümkündür.
Hazırda yoldan SKK ilə yanaşı, keçid məntəqələrində bank kartı ilə (nağdsız) ödəniş edərək istifadə etmək mümkündür. Lakin bir müddətdən sonra ödənişli yoldan yalnız kart sahiblərinin istifadə etməsi nəzərdə tutulur. Odur ki, sürücülərdən ödənişli yoldan istifadə zamanı gələcəkdə problemlə qarşılaşmamaq üçün öncədən kartı əldə etmələri xahiş olunur.
"Sürətli Keçid Kartı"nın əldə edilməsi və istifadə qaydaları ilə videodan tanış ola bilərsiniz:скачать dle 11.3

В Азербайджане началось внедрение "карты скоростного проезда" на платной дороге - ВИДЕО
На платной автомобильной дороге Баку - Губа - госграница с Россией началось внедрение "карты скоростного проезда".
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана, соответствующую карту можно приобрести в центрах ASAN xidmət в городах Сумгайыт (№2), Губа и Баку (№2, 5, 6 и 7), а также в пункте продаж на 45-м километре автодороги (на АЗС), а также на пункте оплаты в Губе и Худат-Гусар (последний пункт платной дороги).
В настоящее время дорогой можно пользоваться как с помощью "Карты скоростного проезда", так и оплачивая банковской картой (безналично) в пунктах пропуска. Однако через некоторое время предполагается, что платной дорогой смогут пользоваться только владельцы карт. Поэтому водителей просят заранее приобрести карту, чтобы избежать проблем при пользовании платной дорогой в будущем.скачать dle 11.3