Ağdamda iki qardaş kişini təhqir edib videoya çəkdi
Azərbaycanda orta yaşlı kişini təhqir edərək ləyaqətini alçaldan hərəkətlər edən və əməllərini videoya çəkən şəxslər cinayət məsuliyyətinə cəlb ediliblər.
Publika.az-a istinadən məlumat verir ki, hadisə Ağdam rayonunda boş ərazidə baş verib.
Belə ki, rayon sakini olan Elxan və Qənbər Quliyev (şərti ad-soyadlı) qardaşları həmyerliləri Aqil Verdiyevi yerə yıxaraq alçaldıcı hərəkət ediblər. Hadisəni isə videoya çəkiblər.
Araşdırmalar zamanı məlum olub ki, Aqilin Elxanın arvadı ilə münasibəti olub. Elxan həyat yoldaşının telefonunda "WhatsApp" proqramında Elxandan gələn mesajları görüb. O, arvadını başqa yerə göndərib və qardaşı ilə birləşərək Aqili aldadaraq çöllük əraziyə aparıblar. Hadisə də elə orada baş verib.
Aqil əvvəlcə onun ləyaqətini alçaldan şəxslərdən şikayət etsə də, sonradan şikayətini geri götürüb və Quliyev qardaşları ilə barışdığını bildirib.
Ağdam Rayon Məhkəməsinin ötən gün çıxardığı hökmlə Elxan Quliyev 3 il 6 ay, kiçik qardaşı isə 3 il 4 ay müddətə azadlıqdan məhrumetmə cəzasına məhkum edilib və onlar cəzaçəkmə müəssisəsinə göndəriliblər.скачать dle 11.3

В Агдамском районе двое братьев осуждены за унижение достоинства односельчанина
В Агдамском районе двое братьев привлечены к уголовной ответственности за унижение достоинства односельчанина и съемку своих действий на видео.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на publika.az, местные жители Эльхан и Ганбар Гулиевы (имена и фамилия условные - ред.) повалили Агиля Вердиева на землю и совершили в его отношении унизительные действия, записав произошедшее на видео.
В ходе следствия выяснилось, что причиной их конфликта стали отношения А.Вердиева с женой Э.Гулиева. Последний обнаружил переписку между ними в мессенджере WhatsApp на телефоне супруги. После этого он отправил жену в другое место, а сам вместе с братом обманом заманил пострадавшего в безлюдный район.
Отмечается, что А.Вердиев сначала подал жалобу, однако позже отозвал ее и сообщил о примирении с братьями.
Несмотря на это, Агдамский районный суд признал Э.Гулиева виновным и приговорил его к 3 годам и 6 месяцам лишения свободы. Его младший брат был осужден на 3 года и 4 месяца. Они будут отбывать наказание в исправительном учреждении.скачать dle 11.3