Tovuzda sakinlər məktəbin qəzalı vəziyyətindən narahatdırlar - VİDEO
Median.Az Xezerxeber.az-a istinadən məlumat verir ki, məktəbin pəncərələri sınıb, tavanı və divarlarında çatlar var. Döşəmələri isə oyuq-oyuqdur.
Sakinlər deyirlər ki, bina ötən əsrin 90-cı illərində tikilib istifadəyə verilib. Valideynlər məktəbdəki tədrisdən razı olsalar da, övladlarının şəraitsiz siniflərdə təhsil almaları ilə razılaşa bilmirlər.
Məktəb rayonun böyüktutumlu təhsil ocaqlarından biridir. 780 şagirdlik yeri olsa da, burada 400-dən çox şagird təhsil alır. Havalar soyuyanda məktəbdə vəziyyət şagirdlər üçün daha da çətinləşir.
Məsələ ilə bağlı Qazax-Tovuz Regional Təhsil İdarəsindən bildirilib ki, Cavanşir Sadıqov adına Qədirli kənd tam orta məktəbinin mövcud vəziyyəti ilə bağlı məlumatlıdırlar.

Здание товузской школы находится в аварийном состоянии - ВИДЕО
Как сообщает Median.Az со ссылкой на xezerxeber.az, в учебном заведении разбиты окна, стены и потолки покрыты трещинами, а полы - в выбоинах.
Местные жители отмечают, что здание было построено и введено в эксплуатацию в 1990-х годах. Несмотря на удовлетворительный уровень обучения, родители обеспокоены тем, что их дети вынуждены учиться в таких условиях.
Школа считается одним из крупнейших образовательных учреждений района. Она рассчитана на 780 учеников, однако в настоящее время в ней обучается чуть более 400 учащихся.
В Газах-Товузском региональном управлении образования подтвердили, что осведомлены о неудовлетворительном состоянии средней школы имени Дж.Садыгова.