Mingəçevirdə qətl: Qonşusunu bıçaqladı, saxlanıldı (YENİLƏNİB)
Sağlamlığına ağır xəsarət yetirilən şəxsin müalicə olunduğu xəstəxanada ölməsi faktı üzrə cinayət işi başlanıb.
Bununla bağlı Mingəçevir Şəhər Prokurorluğundan məlumat verilib.
Bildirilib ki, dekabrın 16-sı Mingəçevir şəhəri ərazisində 1998-ci il təvəllüdlü Bəxtiyar Həsənlinin almış olduğu xəsarətdən müalicə aldığı xəstəxanada ölməsi barədə şəhər prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Araşdırmalarla 1990-cı il təvəllüdlü Elvin Rüstəmovun dekabrın 15-i şəxsi münasibətlər zəminində aralarında yaranmış mübahisə zamanı qonşusu Bəxtiyar Həsənliyə bıçaqla xəsarət yetirməsi nəticəsində sonuncunun növbəti gün müalicə aldığı xəstəxanada ölməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Mingəçevir Şəhər Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 126.3-cü (qəsdən sağlamlığa ağır zərərvurma ehtiyatsızlıqdan zərərçəkmiş şəxsin ölümünə səbəb olduqda) maddəsilə cinayət işi başlanıb.
Elvin Rüstəmov iş üzrə şübhəli şəxs qismində tutulub.
Hazırda ibtidai istintaq davam edir.
Mingəçevir şəhərində 1998-ci il təvəllüdlü Bəxtiyar Həsənli mübahisə zəminində qarın nahiyəsindən bıçaqlanıb.
Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan bildirilib.
Ağır halda Mingəçevir Şəhər Mərkəzi Xəstəxanasına yerləşdirilən Bəxtiyar Həsənli saat 2 radələrində xəstəxanada ölüb.
Hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən, 1990-cı il təvəllüdlü Elvin Rüstəmov isə polis əməkdaşlarının keçirdikləri müvafiq tədbirlər nəticəsində saxlanılaraq istintaqa təhvil verilib.

16.12.2024 13:00 1 302
16 декабря в надзорный орган поступила информация о смерти Бахтияра Гасанли (1998 г.р.) в больнице, где он находился на лечении в связи с полученным ножевым ранением.
В ходе расследования возникли обоснованные подозрения в том, что Эльвин Рустамов (1990 г.р.) 15 декабря нанес ножевое ранение своему соседу Бахтияру Гасанли на почве возникшего между ними конфликта.
По данному факту в городской прокуратуре возбуждено уголовное дело по статье 126.3 (умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, повлекшее по неосторожности смерть потерпевшего) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.
Э.Рустамов задержан в качестве подозреваемого.
В настоящее время продолжается предварительное расследование.
В ходе конфликта на территории города Мингячевир Бахтияр Гасанли (1998 г.р.) получил ножевое ранение в область живота.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на шекинскую региональную группу пресс-службы Министерства внутренних дел Азербайджана, пострадавший был госпитализирован в тяжелом состоянии в Мингячевирскую центральную городскую больницу, где скончался около 02:00.
В результате соответствующих мероприятий, проведенных сотрудниками полиции, был задержан и передан следствию подозреваемый в совершении преступления Эльвин Рустамов (1990 г.р.).