Suriya Müdafiə Nazirliyi ölkədə PKK qruplaşmalarını tam ləğv etmək niyyətindədir
Suriya Müdafiə Nazirliyi ölkənin şərq bölgələrində fəaliyyət göstərən Kürdüstan Fəhlə Partiyasının (PKK, Ankara tərəfindən terror təşkilatı kimi tanınır) qruplaşmalarını tam ləğv etmək vəzifəsini qarşıya qoyub.
-ın TASS-a istinadən verdiyi məlumata görə, müvafiq bəyanatı Suriyanın müvəqqəti hökumətinin müdafiə naziri Həsən əl-Həmada "X"də paylaşıb.
"Suriyanın şərq əyalətlərində PKK terror partiyasından azad olmaq üçün geniş xalq tələbləri var. Bu insanların separatçı layihələrini məhv etməyənə qədər Azad Suriya təhlükəsizlikdə olmayacaq və bu qaçılmazdır", - deyə paylaşımda qeyd olunub.скачать dle 11.3

Минобороны Сирии намерено полностью ликвидировать формирования РПК в стране
Минобороны Сирии ставит задачу полностью ликвидировать действующие в восточных регионах страны формирования Рабочей партии Курдистана (РПК, признана Анкарой террористической организацией).
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, соответствующее заявление опубликовал в X министр обороны во временном правительстве Сирии Хасан аль-Хамада.
"Широкие народные требования в восточных провинциях Сирии об освобождении от террористической партии РПК. Свободная Сирия не будет в безопасности, пока мы не уничтожим сепаратистские проекты этих людей, и это неизбежно", - говорится в посте.скачать dle 11.3