Bakıda yeni park salınacaq, söküntü işlərinin həcmi açıqlanıb
Bakının Yasamal rayonundakı Mərkəzi parkın davamı (S.Tağızadə, A.Şaiq, N.Aşurbəyova küçələrinin əhatəsində salınacaq yeni park) və ətraf ərazilərin abadlaşdırma işlərinin satın alınmasının ehtimal olunan qiyməti 38 milyon manat təşkil edir.
Bu barədə "Report" dövlət satınalmalarının vahid internet portalına istinadən xəbər verir. Bu, “Bakı Şəhər Əsaslı Tikinti və Təmir” MMC-nin elan etdiyi satınalma şərtlərində öz əksini tapıb.
Görüləcək işlər çərçivəsində ümumi sahəsi 36 min 658 kubmetr təşkil edən binaların uçurulma metodu ilə sökülməsi (kərpic, isidilən binaların) nəzərdə tutulur.
Təchizatçılar tenderdə iştirak üçün təkliflərinin təqdim edilməsi ilə bağlı 25 manat istifadə haqqı və 5 700 manat iştirak haqqı ödəməlidirlər.
İştirak haqqı təchizatçıların sayının üçdən az olmasına görə satınalmanın baş tutmadığı hallar istisna olmaqla, istifadə haqqı isə heç bir halda geri qaytarılmır.
Təkliflər dekabrın 23-ü saat 17:00-a kimi təqdim edilməlidir. Zərflər həmin gün eyni saatda açılacaq.скачать dle 11.3

В Баку будет расширена территория Центрального парка, объявлен тендер
В Ясамальском районе Баку готовится к реализации масштабный проект по расширению и благоустройству территории Центрального парка.
Как сообщает Report со ссылкой на портал государственных закупок Азербайджана, предварительная стоимость работ оценивается в 38 миллионов манатов.
После расширения территория парка охватит части улиц С.Тагизаде, А.Шаига, Н.Ашурбековой.
В рамках работ предусмотрен снос зданий общей площадью 36 658 кв. м, включая кирпичные и отапливаемые здания.
ООО "Bakı Şəhər Əsaslı Tikinti və Təmir" выступает заказчиком проекта. Для участия в тендере поставщики должны внести плату за использование в размере 25 манатов и взнос за участие - 5 700 манатов.
Плата за использование не подлежит возврату, а взнос за участие возвращается только в случае отмены тендера из-за недостаточного количества участников (менее трех).
Прием заявок на участие в тендере продлится до 17:00 23 декабря, когда состоится вскрытие конвертов с предложениями.скачать dle 11.3