Bakıda narkokuryerlərə qarşı əməliyyatlar keçirilib - VİDEO
Bildirilib ki, Xətai Rayon Polis İdarəsinin (RPİ) Narkotiklərlə Mübarizə Bölməsinin əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilən sonuncu əməliyyatlar zamanı İlkin Dadaşov, Natiq Yusifov, Ruslan İsmayılov, Vüqar Əliyev, Qaryağdı Ruşanov və Elşən Muradov saxlanılıblar. Onlardan ümumilikdə 23 kiloqram heroin, tərkibi psixotrop maddələrlə zənginləşdirilən marixuana və metamfetamin aşkarlanaraq götürülüb.
Saxlanılan şəxslər narkotikləri maddi qazanc əldə etmək məqsədilə ayrı-ayrı ünvanlara yerləşdirərək paytaxt ərazisində satışını təşkil etməyi planlaşdırıblar.
İdarə əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilən digər əməliyyatlar zamanı Bakı şəhərində narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsini təşkil edən daha 7 şəxs saxlanılaraq istintaqa təqdim edilib.

Хатаинская полиция задержала наркокурьеров - ВИДЕО
В результате оперативных мероприятий, проведенных сотрудниками отделения по борьбе с наркотиками Хатаинского районного управления полиции (РУП), были задержаны Илькин Дадашов, Натиг Юсифов, Руслан Исмайылов, Вугар Алиев, Гаръягды Рушанов и Эльшан Мурадов. У них было обнаружено и изъято, в общей сложности, 23 кг героина, марихуаны, обогащенной психотропными веществами, и метамфетамина.
Задержанные планировали наладить сбыт наркотиков на территории столицы, разместив их по отдельным адресам, с целью получения финансовой прибыли.
В ходе других операций, проведенных сотрудниками РУП, были задержаны и переданы следствию еще семь лиц, подозреваемых в организации незаконного оборота наркотиков в Баку.