05.12.2024 12:28 1 431
Ukraynanın sabiq prezidenti Pyotr Poroşenkonun oğlu və sabiq deputatı Aleksey Poroşenko çağırış vərəqəsinə əsasən ərazi çağırış mərkəzinə (ƏÇM) gəlmədiyi üçün axtarışa verilib.
strana.today-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə Ukraynanın "Telegram" kanalları Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin nümayəndələrinə istinadən məlumat yayıb.
Mənbələrin məlumatına görə, A.Poroşenko iki dəfə hərbi xidmətə çağırılıb: sentyabrın 4-də və oktyabrın 21-də. Lakin o, hər iki dəfə çağırışa məhəl qoymayıb. Eyni zamanda, 39 yaşlı sabiq deputat ehtiyatda olan leytenant hərbi rütbəsinə malikdir.
KİV-in məlumatına görə, Aleksey həyat yoldaşı, qızı və oğlu ilə iki şəhərdə yaşayır: London və Sinqapur. Ukraynada atasının onun adına keçirdiyi ailə biznesini uzaqdan idarə edir. 2014-cü ildə toqquşmalar başlayandan sonra onun könüllü səfərbər olduğu və minaatan ekipajının komandiri vəzifəsində işlədiyi bildirilir. Lakin sonra mətbuat döyüş əməliyyatlarında iştirak etmədiyini yazıb.скачать dle 11.3

СМИ: Старший сын экс-президента Украины Петра Порошенко объявлен в розыск
Сын бывшего президента Украины Петра Порошенко и народный депутат VIII созыва Алексей Порошенко объявлен в розыск из-за неявки по повестке в территориальный центр комплектования (ТЦК).
Как передает Median.Az, об этом сообщает strana.today.
По словам источников в Вооруженных силах Украины (ВСУ), Порошенко-младшего вызывали повестками дважды: 4 сентября и 21 октября. Однако он проигнорировал вызовы. При этом 39-летний экс-нардеп имеет воинское звание лейтенанта запаса.
По данным СМИ, Алексей с женой, дочерью и сыном живут на два города: Лондон и Сингапур. Он дистанционно руководит семейным бизнесом в Украине, который переписал на него отец. В 2014 году сообщалось, что после начала АТО он добровольно мобилизовался и якобы служил командиром минометного расчета. Однако пресса тогда писала, что на Донбассе его охраняли 20 спецназовцев, причем Алексей для конспирации находился в зоне боевых действий под чужим именем и в военных действиях не участвовал. На службе он пробыл два месяца.
Младший сын Порошенко, 23-летний Михаил, получает специальность финансового аналитика в магистратуре Лондонской школы бизнеса.скачать dle 11.3