Elektrikli avtobus niyə yolda qalıb? (VİDEO)
Noyabrın 28-də və eləcə də elektrik mühərrikli avtobusların Bakı şəhərinin marşrut xətləri üzrə istismara başlanıldığı gündən etibarən, "BakuBus" MMC-nin "Marşrutların idarəetmə mərkəzinə" sərnişin daşınması zamanı batareyanın kifayət qədər enerji ehtiyatının olmaması ilə bağlı heç bir müraciət daxil olmayıb.
Bu məlumatı "BakuBus" MMC yayıb.
Qeyd olunub ki, sosial şəbəkələrdə yayılan videogörüntünü müşahidə kameralarında təhlil etdikdən sonra, noyabrın 28-də axşam saatlarında baş verən hadisənin sürücünün texniki səhvi ilə əlaqəli olduğu müəyyən edilib.
"Qeyd edilən problem qısa müddət ərzində aradan qaldırılıb və avtobus marşrut xətti üzrə hərəkətinə davam edib.
Bildiririk ki, elektrik mühərrikli avtobuslar marşrut xəttindən qayıdıb depoya gəldiyi zaman tam olaraq enerji ilə doldurulur və müəyyən edilmiş marşrut xətləri üzrə gün ərzində əlavə enerji doldurulmasına ehtiyac olmadan hərəkətini davam etdirir", - deyə məlumatda bildirilib.
Xatırladaq ki, ötən gün sosial şəbəkələrdə elektrikli avtobusun enerji ehtiyatı qurtardığı üçün sərnişinlərin yolda qalması ilə bağlı görüntülər yayımlanıb.скачать dle 11.3

Почему электробус застрял на полпути? (ВИДЕО)
Как сообщает Median.Az со ссылкой на ООО BakuBus, компания провела анализ видеозаписи с камеры наблюдения, а также распространенных в соцсетях кадров. Установлено, что инцидент, произошедший вечером 28 ноября, был связан с технической ошибкой.
"Указанная проблема была устранена в кратчайшие сроки, и автобус продолжил движение по маршруту", - говорится в сообщении.
В BakuBus подчеркнули, что электробусы полностью заряжаются энергией, когда возвращаются с маршрута в депо. Этого заряда хватает на весь день работы на установленных маршрутах без необходимости дополнительной подзарядки.
Напомним, минувшим днем в соцсетях появились кадры, на которых пассажиры якобы застряли в пути из-за того, что у электробуса закончился заряд.