Rusiya səfiri: Bakı və İrəvan arasında sülh sazişi onların bütün narahatlıqlarını aradan qaldırmalıdır
25.11.2024 19:06 1 548
Rusiya Ermənistan və Azərbaycan arasında davamlı sülhün tez bir zamanda qurulmasında maraqlıdır.
Bunu Rusiyanın Ermənistandakı səfiri Sergey Kopırkin “İzvestiya” qəzetinə müsahibəsində deyib.
“Vacibdir ki, region üçün taleyüklü olan bu sənəd tərəflərdən heç biri üçün “acı dad” buraxmadan bütün qarşılıqlı narahatlıqların ədalətli həllinə əsaslansın”, – diplomat vurğulayıb.
Xatırladaq ki, daha əvvəl Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan Ermənistan İctimai Televiziyasına müsahibəsində Azərbaycanla danışıqlarda “bəzi müsbət irəliləyişlərin” olduğunu açıqlamışdı.скачать dle 11.3

Посол РФ: Мирный договор Баку и Еревана должен снять все их озабоченности
"Важно <...>, чтобы этот судьбоносный для региона документ был основан на справедливом урегулировании всех взаимных озабоченностей, без "горького послевкусия" для какой-либо из сторон", - сказал посол.
Напомним, что ранее армянский премьер-министр Никол Пашинян в интервью Общественному ТВ Армении заявил о "некоторых положительных сдвигах" в переговорах с Азербайджаном.
Об этом в интервью "Известиям" заявил посол России в Ереване Сергей Копыркин.