DYP avtobus zolağına daxil olan minik avtomobillərinə növbəti xəbərdarlıq edib
Bakı şəhər Dövlət Yol Polis İdarəsi avtobus zolağına daxil olan minik avtomobilləri ilə bağlı reyd keçirib.
Tədbirlər zamanı həmin sürücülər saxlanılıb, onlarla profilaktiki söhbətlər aparılıb və mövcud qanunvericiliyin tələbləri barədə məlumatlar verilib.
Qeyd edək ki, İdarə tərəfindən ümumi istifadədə olan nəqliyyat vasitələrinin rahat və fasiləsiz hərəkətinin təmin edilməsi istiqamətində mütəmadi olaraq nəzarət-profilaktiki tədbirlər həyata keçirilir.
"Xəbərdarlıqlara baxmayaraq, yenə də bəzi sürücülər həmin zolağa daxil olaraq avtobusların hərəkətinə maneə yaradırlar. Nəzərə almaq lazımdır ki, bu qayda pozuntusu olmaqla yanaşı, həm də öz növbəsində inzibati məsuliyyət yaradır. Bütün bunları nəzərə alaraq, sürücülərdən xahişimiz eyni zamanda tələbimiz ondan ibarətdir ki, yol hərəkəti qaydalarına ciddi şəkildə riayət etsinlər. Unutmaq olmaz ki, ani diqqətsizlik arzuolunmaz hadisələrin baş verməsinə səbəb ola bilər", - İdarədən bildirilib.скачать dle 11.3

Дорожная полиция предупредила въезжающих на автобусные полосы водителей
Главное управление дорожной полиции города Баку провело очередной рейд, направленный на предотвращение въезда легковых автомобилей на автобусные полосы.
В ходе рейда были остановлены нарушающие правила водители, с ними провели профилактические беседы и предоставили информацию о требованиях правил дорожного движения.
В ведомстве заявили о регулярных мероприятиях для обеспечения бесперебойного движения общественного транспорта.
"Въезд на автобусную полосу - это не только нарушение правил, но и административное правонарушение. Мы призываем водителей строго соблюдать правила дорожного движения. Помните, что даже малейшая невнимательность может привести к необратимым последствиям", - сообщили в Управлении.скачать dle 11.3