Tramp öz vəkilini ABŞ baş prokurorunun müavini təyin etdi
ABŞ-nin yeni seçilmiş Prezidenti Donald Tramp cinayət işləri üzrə şəxsi vəkili Todd Blanşı baş prokurorun müavini təyin edib.
Bu barədə "Fox News" məlumat verib.
"Mən Todd Blanşın öz administrasiyamda baş prokurorun müavini vəzifəsində çalışacağını elan etməkdən məmnunluq duyuram", - deyə Tramp bildirib.
O, Blanşın peşəkarlığını vurğulayıb və onun vəzifəsində əla iş görəcəyinə əminliyini ifadə edib. Trampın sözlərinə görə, baş prokurorun yeni müavininin qarşısında çox uzun müddətdir pozulmuş ədalət sistemini bərpa etmək dayanır.
Qeyd edək ki, Todd Blanş Trampa qarşı məhkəmə prosesləri zamanı onun vəkili olub. 2023-cü ilin aprelində o, Trampa qarşı cinayət ittihamlarının siyasi motivli təqib olduğunu iddia edib.

Трамп назначил своего адвоката заместителем генпрокурора США
Избранный президент США Дональд Трамп назначил личного адвоката по уголовным делам Тодда Бланша заместителем генерального прокурора.
Об этом сообщает Fox News.
"Я рад объявить, что Тодд Бланш будет занимать должность заместителя генерального прокурора в моей администрации", - заявил Трамп.
Избранный американский лидер выделил профессионализм Бланша и заверил, что он "проделает отличную работу" на своем посту. По словам Трампа, новому заместителю генпрокурора предстоит "исправлять то, что слишком долго было сломанной системой правосудия".
Бланш был адвокатом Трампа во время судебных процессов против избранного кандидата в президенты США. В апреле 2023 года он утверждал, что уголовные обвинения в адрес Трампа являются преследованием по политическим мотивам.скачать dle 11.3