Özgür Özəl İlham Əliyevə zəng etdi
Noyabrın 8-də Türkiyənin Cümhuriyyət Xalq Partiyasının (CHP) sədri Özgür Özəl Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib.
Özgür Özəl Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpası, 44 günlük Vətən müharibəsində Qələbənin dördüncü ildönümü münasibətilə Prezident İlham Əliyevə və Azərbaycan xalqına təbriklərini çatdırıb, Vətən uğrunda mübarizədə canlarını fəda etmiş şəhidlərə Allahdan rəhmət diləyib.
"Qarabağın azad olunmasına öz torpaqlarımızın azad olunması qədər sevindik", - deyən partiya sədri Atatürkün "Azərbaycanın kədəri kədərimiz, sevinci sevincimizdir" ifadəsini xatırladıb.
Özgür Özəl Cümhuriyyət Xalq Partiyasının Avropa Şurası Parlament Assambleyasında və Sosialist İnternasionalında Azərbaycanı müdafiə etdiyini diqqətə çatdırıb.
Dövlətimizin başçısı telefon zənginə və təbriklərə görə təşəkkürünü bildirib.
Prezident İlham Əliyev qeyd edib ki, əvvəllər müəyyən yanlışlıqlar olub, amma bunlar keçmişdə qalıb. Dövlətimizin başçısı Yeni Azərbaycan Partiyası ilə CHP arasında əməkdaşlığın müsbət istiqamətdə cərəyan etdiyini vurğulayıb.скачать dle 11.3

Председатель Республиканской народной партии Турции позвонил Президенту Азербайджана
8 ноября председатель Народно-республиканской партии (НРП) Турции Озгюр Озель позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Озгюр Озель передал Президенту Ильхаму Алиеву и азербайджанскому народу поздравления по случаю восстановления территориальной целостности Азербайджана, четвертой годовщины Победы в 44-дневной Отечественной войне, выразил почтение памяти шехидов, пожертвовавших жизнью в борьбе за Родину.
"Мы радовались освобождению Карабаха так же, как радовались бы освобождению наших земель", - сказал председатель партии, напомнив слова Ататюрка: "Печаль Азербайджана - наша печаль, его радость - наша радость".
Озгюр Озель довел до внимания, что Народно-республиканская партия защищает Азербайджан в Парламентской Ассамблее Совета Европы и Социалистическом Интернационале.
Глава государства поблагодарил за телефонный звонок и поздравления.
Президент Ильхам Алиев отметил, что раньше были определенные ошибки, но они остались в прошлом. Глава государства подчеркнул, что сотрудничество между Партией "Ени Азербайджан" и НРП движется в позитивном направлении.скачать dle 11.3