08.11.2024 18:46 1 218
Dünyanın ən varlı insanlarından biri olan İlon Maskın "X" sosial şəbəkəsi rekord sayda ziyarətçi qeydə alıb.
"Bu, platformanın ("X" sosial şəbəkəsi - red.) istifadəsində tarixi maksimumdur", - Mask "X"də yazıb.
O, noyabrın 6-da ABŞ-də ümumi seçkinin keçirilməsi fonunda "X"in rekord sayda aktiv istifadəçi qeydə aldığını bildirib.
Mask 2024-cü ilin iyulundan prezident seçkisində qalib gələcəyi təqdirdə sahibkara hökumətin səmərəliliyi üzrə komissiyaya rəhbərlik etməyi təklif etməyi planlaşdıran Donald Trampı fəal şəkildə dəstəkləyib. Bu komissiya dələduzluq və səmərəsizliyin aradan qaldırılması məqsədilə federal hökumətin audit və islahatı ilə məşğul olacaq. Mask bu təklifi qəbul etməyə hazır olduğunu bildirib.
Noyabrın 5-də Birləşmiş Ştatlarda növbəti ümumi seçki keçirilib. Bu seçkidə prezident, Senatın üçdəbiri və ABŞ Konqresinin Nümayəndələr Palatasının bütün üzvləri, həmçinin 11 ştat və 2 ərazinin qubernatorları seçilib. Prezident seçkisində respublikaçı Tramp qalib gəlib.

Маск заявил о рекордной посещаемости Х
Социальная сеть Х одного из богатейших людей мира Илона Маска зафиксировала рекордное количество посещений.
"Исторический максимум использования этой платформы (социальной сети Х - ред.)", - написал Маск в Х.
6 ноября он заявил, что Х зафиксировала рекордное количество активных пользователей на фоне проведения всеобщих выборов в США.
Маск с июля 2024 года активно поддерживает Дональда Трампа, который в случае победы на президентских выборах планировал предложить предпринимателю возглавить комиссию по эффективности правительства. Эта комиссия займется аудитом и реформированием федерального правительства с целью устранения мошенничества и неэффективности. Маск выразил готовность принять это предложение.
В Соединенных Штатах 5 ноября прошли очередные всеобщие выборы. На них избирались президент, треть Сената и вся Палата представителей Конгресса США, а также губернаторы 11 штатов и 2 территорий. Победу на президентских выборах одержал республиканец Трамп.скачать dle 11.3