Sabah Bakının bəzi yollarında müvəqqəti məhdudiyyətlər olacaq
8 Noyabr - Zəfər Günü ilə əlaqədar paytaxtın müxtəlif küçə və prospektlərində müəyyən edilən marşrutlar üzrə hərbi orkestrlərin müşayiəti ilə hərbi qulluqçuların yürüşləri keçiriləcək.
Bu barədə Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsi sürücülərə müraciət ünvanlayıb.
Qeyd olunub ki, yürüşlər 5 marşrut üzrə saat 10:00-dan 12:00-dək təşkil ediləcək:
- Heydər Əliyev sarayı - Bülbül prospekti - Nizami Kino Mərkəzi - Neftçilər prospekti - Azadlıq meydanı - "Amay" Ticarət Mərkəzi;
- Şəhidlər Xiyabanı - "Alov qüllələri" kompleksi - "İçərişəhər" metro stansiyası - İstiqlaliyyət küçəsi - Azneft dairəsi - Bəhram Gur heykəli;
- Yasamal parkı - Ə.Haqverdiyev küçəsi - H.Cavid prospekti - Parlament prospekti - Şəhidlər Xiyabanı;
- "Olimpik Star" İdman və Əyləncə mərkəzi - S.Vurğun küçəsi - Zabitlər parkı - Bakı Dövlət Sirki - H.Əliyev sarayı - İ.Nəsimi heykəli - Neftçilər prospekti;
- N.Nərimanov heykəli - Mərkəzi Park - Azərbaycan Dövlət Akademik Milli Dram Teatrı - Qış parkı - H.Əliyev sarayı - Mərkəzi Bank - "28 Mall" Ticarət Mərkəzi;
"Sürücülərdən yürüşün keçirildiyi küçə və prospektlərdə nəqliyyat vasitələrinin hərəkətində qismən fasilələr yaranacağını nəzərə almalarını xahiş edirik.
Qeyd edək ki, yürüşün marşrutlar üzrə hərəkəti yol-patrul xidməti əməkdaşları tərəfindən tənzimlənəcək", - deyə məlumatda bildirilir.скачать dle 11.3

Завтра некоторые улицы и проспекты Баку будут временно перекрыты
В связи с Днем Победы, который отмечается 8 ноября, по различным улицам и проспектам Баку пройдут марши военнослужащих в сопровождении военных оркестров.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Управление дорожной полиции города Баку, шествия будут организованы по пяти маршрутам с 10:00 до 12:00:
- Дворец Гейдара Алиева - проспект Бюльбюля - киноцентр "Низами" - проспект Нефтчиляр - площадь "Азадлыг" - торговый центр AMAY;
- Аллея шехидов - комплекс Flame Towers - станция метро "Ичеришехер" - улица Истиглалият - круг "Азнефть" - памятник Бахрам Гуру;
- Ясамальский парк - улица Абдуррагим бека Ахвердиева - проспект Гусейна Джавида -Парламентский проспект - Аллея шехидов;
- Спортивно-развлекательный центр "Олимпик Стар" - улица Самеда Вургуна - Парк офицеров - Бакинский государственный цирк - Дворец Гейдара Алиева - памятник Имадеддину Насими - проспект Нефтчиляр;
- Памятник Нариману Нариманову - Центральный парк - Азербайджанский государственный академический национальный драматический театр - Зимний парк - Дворец Гейдара Алиева - Центральный банк Азербайджанской Республики - торговый центр 28 Mall.
Управление дорожной полиции Баку обратилось к водителям с просьбой учитывать, что движение транспортных средств на улицах и проспектах, где будут проходить марши, может быть частично приостановлено. Регулировать движение колонн по маршрутам будут сотрудники дорожно-патрульной службы.скачать dle 11.3