05.11.2024 18:25 1 422
"ABŞ rəhbərliyinin beynəlxalq hərbi münaqişələrin başlanmasının tərəfdarları Demokrat Partiyasından olan namizəd Kamala Harris prezident seçkisində qalib gələrsə, marionet rejimi qurmaq istəyəcəklər".
-ın TASS-a istinadən verdiyi məlumata görə, bu fikri İlon Mask bildirib.
"Müharibə qızışdırıcıları Kamala Harrisin marionet rejimini istəyirlər, çünki onlar daha çox müharibə əldə edəcəklər", - deyə Mask ABŞ-li teleaparıcı Co Roqana müsahibəsində bildirib.
Maskın sözlərinə görə, Harrisin namizədliyini dəstəkləyən ABŞ hakimiyyət nümayəndələri müharibədən fayda əldə edirlər. O, yaranmış vəziyyəti dəlilik adlandırıb və müharibə qızışdırıcılarının Respublikaçılar Partiyasından olan namizəd Donald Trampa nifrət etdiklərini əlavə edib.скачать dle 11.3

Маск назвал "марионеточный режим Харрис" выгодным для "поджигателей войны"
Сторонники развязывания международных военных конфликтов в рядах руководства США захотят установить марионеточный режим, если на выборах президента страны победит кандидат от Демократической партии Камала Харрис.
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, такое мнение выразил Илон Маск.
"Поджигатели войны хотят [установления] марионеточного режима Камалы [Харрис], потому что они получат большее число войн", - сказал Маск во время интервью американскому телеведущему Джо Рогану.
По словам Маска, поддержавшие кандидатуру Харрис представители власти в США "получают выгоду от войны". Он назвал сложившуюся ситуацию безумием и добавил, что сторонники развязывания войн ненавидят кандидата от Республиканской партии Дональда Трампа.скачать dle 11.3