01.11.2024 16:11 1 455
Qeyd edək ki, Nicat Qəriboğlu Mirzəzadə 1991-ci il fevralın 14-ü İmişli rayonunda anadan olub. 2008-ci ildə Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin Dram rejissorluğu fakültəsinə qəbul olunub. 2012-ci ildə ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə ali təhsilini başa vurub. 2014-2021-ci illərdə C.Cabbarlı Adına İrəvan Dövlət Azərbaycan Dram teatrında quruluşçu rejissor vəzifəsində fəaliyyət göstərib. 2021-ci ildən Füzuli Dövlət Dram Teatrında quruluşçu rejissor vəzifəsində çalışır.
Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvüdür. Müxtəlif illərdə gənc yazar kimi Prezident təqaüdünə (2020), Azərbaycan Teatr Xadimləri İttifaqı tərəfindən "Ümid" mükafatına (2022), eləcə də teatr sahəsində uğurlu fəaliyyətinə görə Prezident mükafatına (2023-2024) layiq görülüb.скачать dle 11.3

01.11.2024 16:11 1 545
Отметим, что Н.Мирзазаде родился 14 февраля 1991 года в Имишлинском районе. В 2008 году поступил на факультет драматической режиссуры Азербайджанского государственного университета культуры и искусств. В 2012 году окончил высшее учебное заведение с отличием. С 2014 по 2021 год работал режиссером-постановщиком в Иреванском государственном азербайджанском драматическом театре имени Дж.Джаббарлы. С 2021 года работает режиссером-постановщиком в Физулинском государственном драматическом театре.
Является членом Союза писателей Азербайджана. Был удостоен Президентской стипендии (2020 год), премии "Надежда" от Союза театральных деятелей Азербайджана (2022 год), а также Президентской премии за успешную деятельность в области театра (2023-2024 годы).скачать dle 11.3