Zavod direktoru işdən çıxarıldı
Müdafiə Sənayesi Nazirliyinə məxsus "Azon zavodu" MMC-nin direktoru Ruhin Cəfərov vəzifəsindən azad edilib.
"Report" xəbər verir ki, müəssisəyə rəhbərlik Yaşar İbrahimova həvalə olunub.
Xatırladaq ki, Azon zavodu 1974-cü ildə Mikrosхеmotехnika Bakı Хüsusi Konstruktor Bürosunun bazasında yaradılıb və SSRİ Elektronika Sənayesi Nazirliyinin tərkibinə daхil edilib. Müəssisə 1993-cü ildən Dövlət Хüsusi Mаşınqаyırmа və Kоnvеrsiyа Kоmitəsinin tаbеliyində оlub, 2006-cı ildən isə Müdafiə Sənayеsi Nazirliyinin tabеliyində fəaliyyət göstərir. Zavod Azərbaycanda inteqral mikrosxemlərin tam istehsalı üzrə ixtisaslaşmış, geniş texnoloji bazaya malik yeganə müəssisədir. Onun nizamnamə kapitalı 554 928 manatdır.скачать dle 11.3

Cменился директор завода Azon
Директор ООО Azon zavodu, подведомственного Министерству оборонной промышленности Азербайджанской Республики (АР), Рухин Джафаров уволен с должности.
Как сообщает Report, управление предприятием возложено на Яшара Ибрагимова.
Напомним, завод Azon был создан в 1974 году на базе Бакинского Специального Конструкторского Бюро "Микросхемотехника" в подчинении Министерства электронной промышленности СССР.
С 1993 года завод функционировал в составе Государственного комитета по специальному машиностроению и конверсии.
С сентября 2006 года завод продолжает свою деятельность в составе Министерства оборонной промышленности АР.
Azon - предприятие, обладающее технологической базой, позволяющей осуществлять полный цикл производства интегральных микросхем. Уставный капитал ООО составляет 554 928 манатов.скачать dle 11.3