Nepal Prezidenti Azərbaycana səfər edəcək
Nepal Prezidenti Ram Çandra Paudel noyabrın 11-22-də Bakıda keçiriləcək COP29 konfransında iştirak etmək üçün Azərbaycana səfər etməyi planlaşdırır.
Bunu Nepalın meşə təsərrüfatı və ətraf mühit naziri Ayna Bahadur Şahi Takuri (Aina Bahadur Shahi Thakuri) deyib.
"Nepal COP29-da ən yüksək səviyyədə təmsil olunacaq, nümayəndə heyətimizə Prezident Paudel rəhbərlik edəcək", - o bildirib.
Nazirin sözlərinə görə, hökumət bu tədbirin önəmini vurğulamaq üçün konfransda yüksək səviyyədə iştirakın təmin edilməsinə qərar verib.
Həmçinin, qeyd edilir ki, konfrans iqlim məqsədlərinə nail olmaq üçün hökumət tərəfindən qərarların qəbulu və həyata keçirilməsində əhəmiyyət kəsb edəcək.скачать dle 11.3

Президент Непала посетит Азербайджан
Президент Непала Рам Чандра Паудел планирует посетить Азербайджан для участия в конференции COP29, которая пройдет 11-22 ноября в Баку.
Об этом сообщила министр лесного хозяйства и окружающей среды Айна Бахадур Шахи Такури (Aina Bahadur Shahi Thakuri).
“Непал будет представлен на COP29 на самом высоком уровне, делегацию нашей страны возглавит президент Паудел”, - сказала она.
По ее словам, правительство приняло решение обеспечить высокий уровень участия на конференции, чтобы подчеркнуть значимость этого события для властей.
Также отмечается, что конференция будет иметь значение при принятии и реализации правительством решений по достижению климатических целей.скачать dle 11.3