"Windows" yeniləməsi "Word"ün işində problem törədib
"Microsoft" Korporasiyası "Windows 11" yeniləməsindən sonra "Office" proqramları ilə bağlı problemlər haqqında məlumat verib.
Bu barədə "XDA" nəşri diqqət çəkib.
Şirkətin dəstək səhifəsində qeyd olunur ki, "Windows 11" üçün "24H2" yeniləməsi "Office" paketinin proqramlarının işini poza bilər. Bunlara "Word" mətn redaktoru, "Excel" cədvəl redaktoru və digər ofis tətbiqləri daxildir.
"Microsoft" mütəxəssisləri izah ediblər ki, problemlər müəyyən "zərərli proqramlara qarşı müdafiə həlləri"nin işində xəta ilə bağlıdır. Görünür, nasazlıqlar "CrowdStrike"dan qoruyucu proqram təminatı olan korporativ istifadəçilərin kompüterlərində qeydə alınıb. "CrowdStrike" proqram təminatı ilə iyul ayında Windows-un işində qlobal nasazlıq baş vermişdi.
"Microsoft" və "CrowdStrike" nasazlıqların aradan qaldırılması üzərində işlədiklərini bildiriblər. Şirkətlər istifadəçilərin patch-in nə vaxt gözləyə biləcəklərini dəqiqləşdirməyiblər. Görünür, "Windows 11"in adi versiyalarının istifadəçiləri nasazlıqlardan şikayət etmirlər.скачать dle 11.3

23.10.2024 12:37 1 347
На странице поддержки компании указано, что обновление 24H2 для Windows 11 может нарушить работу программ пакета Office. К ним относятся текстовый редактор Word, редактор таблиц Excel и прочие офисные приложения.
Специалисты Microsoft объяснили, что проблемы связаны с ошибкой в работе определенных "решений по защите от вредоносных программ". Судя по всему, поломки были зафиксированы на компьютерах корпоративных пользователей с защитным ПО от CrowdStrike. С программным обеспечением CrowdStrike был связан глобальный сбой в работе Windows в июле.
В Microsoft и CrowdStrike заявили, что работают над устранением неполадок. В компаниях не уточнили, когда пользователям ожидать патча. По словам журналистов XDA, судя по всему, пользователи обычных версий Windows 11 не жалуются на неполадки.скачать dle 11.3