Meksika Hərbi Dəniz Qüvvələri tarixdə ən böyük narkotik partiyasını müsadirə edib
Meksika Hərbi Dəniz Qüvvələri Nazirliyi Miçoakan ştatının sahil bölgəsində 8.3 tondan çox çəkisi olan, nazirliyin mövcudluğu tarixində ən böyük narkotik partiyasını müsadirə edib.
bu barədə TASS-a istinadən məlumat verir.
"Hərbçilər əməliyyat zamanı həcminə görə rekord sayılan təxminən 8 361 kq qanunsuz yük müsadirə ediblər. Lazaro-Kardenas şəhərinin (Miçoakan ştatı) cənub-qərbində 23 ehtimal olunan qanun pozucusu saxlanılıb, altı kiçik qayıq həbs edilib", - deyə respublikanın Hərbi Dəniz Qüvvələrinin bəyanatında bildirilib.
Qeyd olunub ki, sürətli qayıqlar patrul zamanı aşkar edilib. Gəmilər arasında üç asma mühərriki olan, təxminən 15 metr uzunluğunda yarımsualtı qayıq da olub. Hərbi Dəniz Qüvvələrindən bildirilib ki, onun göyərtəsindən ümumi çəkisi 2 179 kq narkotik maddələrlə dolu olan 93 bağlama müsadirə edilib.скачать dle 11.3

ВМС Мексики конфисковали крупнейшую в истории ведомства партию наркотиков
"Военнослужащие в ходе операции, считающейся рекордной по объему конфискованного, изъяли примерно 8 361 кг незаконного груза. 23 предполагаемых нарушителя закона были задержаны, арестованы шесть небольших лодок к юго-западу от города Ласаро-Карденас (штата Мичоакан)", - говорится в заявлении ВМС республики.
Отмечается, что быстроходные лодки были обнаружены при патрулировании. Среди плавсредств оказался полупогружной катер с тремя подвесными моторами длиной около 15 м. В ВМС сообщили, что с его борта было изъято "93 упаковки с предполагаемыми наркотиками общим весом 2 179 кг".
"Примечательно, что за 18 дней работы действующего руководства страны были получены следующие результаты: 37 задержанных, изъято 11 752 кг предполагаемых наркотиков, 8 быстроходных лодок, 2 полупогружных аппарата, 23 подвесных мотора, 12 825 л топлива", - отчитались в военно-морском ведомстве.