Bakı-Xaçmaz və Bakı-Xudat istiqamətlərində onlayn bilet satışı NARAZILIQ YARADIB
"Bakı Beynəlxalq Avtovağzalında Bakı-Xaçmaz və Bakı-Xudat istiqamətlərində onlayn biletlərin satışı bilərəkdən məhdudlaşdırılır".
Bununla bağlı oxu.az-a sərnişin şikayəti daxil olub.
"1-2 saat qalmış açılanda da onlayn satış heç cürə mümkün olmur. Bundan əziyyət çəkən isə yenə də biz sərnişinlər oluruq", - deyə şikayətçi bildirib.
Məsələ ilə bağlı Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinə (AYNA) sorğu ünvanladıq.
Qurumdan Oxu.Az-ın sorğusuna cavab olaraq bildirilib ki, hazırda Bakı-Xaçmaz və Bakı-Xudat istiqamətində onlayn bilet satışında heç bir məhdudiyyət tətbiq edilmir:
"Bu istiqamətdə axşam reyslərində sərnişin axını olmadığı üçün əvvəllər bəzi günlərdə onlayn bilet satışı dayandırılıb".скачать dle 11.3

19.10.2024 13:35 1 701
"А за 1-2 часа онлайн-продажа никак не возможна. И страдаем от этого мы, пассажиры", - говорится в жалобе.
В связи с этим редакция сайта направила запрос в Агентство наземного транспорта Азербайджана (AYNA).
В ответ на запрос Oхu.Az в учреждении сообщили, что в настоящее время никаких ограничений на онлайн-продажу билетов по направлениям Баку - Хачмаз и Баку - Худат не действует.
"Из-за отсутствия пассажиропотока на вечерних рейсах по указанному направлению в некоторые дни онлайн-продажа билетов приостанавливалась", - отметили в AYNA.скачать dle 11.3