Nyu Yorkda Azərbaycan bayrağı qaldırılıb
18 Oktyabr - Müstəqilliyin Bərpası Günü münasibətilə ABŞ-nin Nyu York şəhərində Azərbaycanın dövlət bayrağı ucaldılıb.
Report-un ABŞ bürosu xəbər verir ki, dövlət bayrağı Nyu York şəhərinin simvolu və maliyyə mərkəzi hesab olunan, turistlərin ən çox ziyarət etdiyi küçələrdən birində - "Wall Street"də yerləşən "Bowling Green" parkında asılıb.
Layihə Azərbaycan Nyu York Assosiasiyasının vitse-prezidenti Zəminə Mirhadıyevanın təşkilatçılığı ilə həyata keçirilib. Mərasimdə Azərbaycanın BMT yanında daimi nümayəndəsi Yaşar Əliyev və Nyu Yorkda yaşayan həmvətənlərimiz, diaspor aktivləri iştirak ediblər.
Azərbaycan və ABŞ bayraqları səmada birlikdə dalğalanıb.
Y.Əliyev çıxışında Müstəqilliyin Bərpası Günü münasibətilə Azərbaycan xalqını təbrik edib.
Azərbaycan bayrağı 10 gün ərzində ərazidə dalğalanacaq.
Qeyd edək ki, əvvəlki illərdə də Azərbaycanla bağlı bir çox tarixi günlərdə üçrəngli bayraq Nyu York səmalarını bəzəyib. "Bowling Green" Nyu Yorkun ilk rəsmi parkıdır və nəhəng bayraq meydanı kimi tanınır.

В Нью-Йорке отметили День восстановления независимости Азербайджана
В Нью-Йорке 18 октября по случаю 33-й годовщины восстановления независимости Азербайджана был поднят азербайджанский триколор.
Как сообщает американское бюро report, Государственный флаг Азербайджана был вывешен в парке "Боулинг-Грин", расположенном на Уолл-стрит, одной из самых посещаемых туристами улиц, которая считается символом и финансовым центром Нью-Йорка.
Проект был реализован под руководством вице-президента Нью-Йоркской ассоциации азербайджанцев Замины Мирхадиевой. В церемонии приняли участие постоянный представитель Азербайджана при ООН Яшар Алиев, а также наши соотечественники, проживающие в Нью-Йорке, и активисты диаспоры.
Флаг Азербайджана будет развеваться в парке 10 дней.
Отметим, что и в предыдущие годы трехцветный флаг украшал небо Нью-Йорка в памятные для Азербайджана дни.